“I fute duart në portofolin tim e more sa deshe…”, përlot bashkëshorti i 25-vjeçares që ndërroi jetë pas lindjes

Kanë kaluar 6 muaj nga vd.ekja e Rexhina Debrovës, 25-vjeçares e cila ndërroi jetë në maternitetin e Elbasanit pak minuta pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë. Shkak i vd.ekjes së të resë u bë koalugimi i gj.akut (një mpiksje gj.aku), duke bllokuar kështu një nga venat kryesore që çon gja.kun në mushkëri, duke shkaktuar vd.ekjen e menjëhershme.

Ka qenë vetë bashkëshorti i saj, Algert Debrova, ai që ka thyer heshtjen me fjalë që prekin zemrat. Përmes një postimi në ‘Facebook’ burri i 25-vjeçares ka akuzuar hapur dy mjekët Ardjan Kadaifçiu dhe Blerta Arapi, duke i fa.jësuar si shkaktarë të vd.ekjes së Rexhinës. Ai shkon edhe më tej, ndërsa akuzon mjekët se neglizhuan rastin dhe njëri prej tyre mori edhe ryshfet.

POSTIMI I PLOTË:

Erdhi ora. 6 muaj pa frymën, zërin, buzëqeshjen, jetën e Rexhinës.

Ardjan Kadaifçiu dhe Blerta Arapi më keni vr.arë shpirtin, më keni nxirë gj.akun…

Ardjan Kadaifçiu je shkaktari i parë dhe kryesor për vd.ekjen e Rexhinës..nuk kam harruar se në atë orë te zezë ke ngritur duart lart dhe më ke thënë më vrit…më ke përmendur gjithashtu mungesën e kardiologut dhe gabimin që mund të jetë bërë me gjilpërën..ajo gjilpërë që shpejt do të ngulet në sy..

ShkodraWeb Channel

Blerta Arapi tii njerii i zii ..ti vr.asëse e pashpirt si guxove e le Rexhinën vetem kur ajo të thoshe “Po më mbahet fryma”. Sii guxovee.

Erdhe tek unë e gëzuar..i fute vet duart në portofolin tim more sa deshe nga aty e pastaj e buzëqeshur hyre brenda dhe e gjete Rexhinën të nxirë..të pajetë!

Cfarë bëre me ato para?..-ia dhe djalit tënd!

Qetësia dhe heshtja jonë janë dhurata ime për ju.

Dhimbja e përgatitur për ju..do te jetë qetësia e të ardhmes time.

ShkodraWeb Channel

Open

Close