“Paçin faqen e zezë…”, pas denoncimit të këshilltarit bashkiak të Shkodrës për votimin e delegatëve, nisin reagimet

Pas denoncimit që këshilltari bashkiak i PS- së i bëri procesit të zgjedhjes së delegatëve të Kongresit për Shkodrën, kanë nisur reagime të tjera publike përmes rrjeteve sociale. Në linkun e lajmit të postuar në Grupin ShkodraWeb Media në Facebook, kanë nisur komentet për pozicionimin e këshilltarit socialist Elson Çeliku. Më poshtë, komentet- pergjigjet e dy pesonave.

KOMENTUESI 1: Te pershendes per shkrimin! Me vjen keq, jo per partin qe perfaqeson, por midis çfarë keshilltaresh je!!! Po pse nuk pranojne debat keta njerez more? T’ua themi hapur se si i kane shitur kontributet tona, vetem e vetem per tu pasuruar këta amoral të paparë!!! I pari ua them unë, hapur me pikë e me presje se si më shiten vendin e punes, pasi ishte plotesuar vendimi, tek një leshko-injorantë! Nga një votë e vetme që kishte PS në org. 257 e nxorra fituese me 11 vota plus ndaj PD. E si shperblim mora: Shitjen e vendit të punes!!! Paçin faqen e zezë!!!

KOMENTUESI 2: Po pranej jena n ket gjendje mor zotni Lazer se ti e shum tjer jeni shit tu u lepi mas atyne t mdhajve a ata ju futen gishtin ty dhe neve qe po thana me pa vendin ton… po shitnu prap per 1 thes mill zgjedhjet tjera.

KOMENTUESI 1: E verteta eshte, se unë nuk jam shitë kurrë. Kam tridhjete e pese vite mesues. Kam botuar dhjete libra. Kam punuar ,thjeshte, per idealet e mija, pa pasur kurre origjinë komuniste, por idealet ,kontributet, kriteret shperblehen në kete menyrë, kur vendi sundohet nga polaçio të tilla. Kurrë nuk kam kerkuar dhe as nuk kerkoj privilegj. Thjeshtë, vetem kritere dhe drejtesi. Gjithsesi, respekt!

KOMENTUESI 2: Noshta s e kam kuptu mir komenti tand por ngaqe the ps kishte 1 vot ti e nxjerre fituese me 11 vota…

KOMENTUESI 1: Kishte ne votimet e meparshme PS=1 vote; PD=192 vota. Kur formova një org. te PS me 13 anetar, prej te cileve 9 anetar me shkolle te larte e dy me Mas. Shkencor u futem ne zgjedhjet e mepasme dhe doli rezultati PS 119 vota; PD 108 vota. E gjitha kjo në org. 257 tek kopshti T.Alimhilli. Shperblimi, që mora ishte ai që komentova me parë! Respekt per Ju!

ShkodraWeb Channel

KOMENTUESI 2: Ok e paskam keqkuptu..randsi ka ta kuptojm qe te dyja palt tallen me ne e sjan per te miren ton.. Respekt.

ShkodraWeb Channel

Open

Close