FOTOLAJM/ “Nxirreni një foto me Eduardin…”, përgjigja mitike që i jep Arbana Osmani komentuesit…

Moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj janë prej një kohe në një lidhje dashurie. Detaje në rrjetet sociale dhe në median rozë kanë plotësuar “pazëllin” e dashurisë së tyre…

“Përgjumja e arsyet i hapi rrugën kapitullit të errët…”, Ditmir Bushati me një mesazh aktual që vjen nga L2B…

Ish-ministrri i Jashtëm Ditmir Bushati ka ndarë në faqen e tij në Facebook një mesazh. Bushati kujton fillimin e Luftës së Dytë Botërore (L2B), teksa thekson se përgjumja e arsyes,…

“Rama po i kthen ‘virgjërinë’ Rilindjes me largimin e drejtorëve burra…”, ironia e fortë e ish- deputetit demokrat

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu reagon pas urdhrit të fundit të kryeministrit Rama, për zëvendësimin e gjithë drejtorëve burra në Shkodër, me gra. Duke ironizuar urdhrin e Ramës, Shehu thotë se…

“Mua s’më lanë gjë pa sharë…”, Hajdari ironi me PD- në: Mos e ka blerë gjë Bushatin Partia Demokratike…

Kryetarja e grupit parlamentar të grupit demokrat, Rudina Hajdari ka ironizuar të gjithë zërat nga PD-ja që kanë vlerësuar Ditmir Bushatin, si një mendim ndryshe nga PS-ja. Ajo rikthehet pas…

“Qurrashi që i duhen p.rerë veshët…!”, jashtë cdo parashikimi përplasja mes Erik Fullanit dhe “kaubojsit”…

Çfarë di të bësh në jetë përveç se të harxhosh lekët e babit?” – “Të harxhoj të mamit”. Kjo përgjigje e Erik Fullanit dhënë në mediat socile, në profilin e…

REAGIMI/ “Në ditën e tij më të zezë, po i përdor përsëri gratë…”, Vokshi reagon pas vendimit të Ramës për drejtorët në Shkodër…

Perdorje te grave e ka quajtur ish-deputetja e PD-se, Albana Vokshi, vendimin me te fundit te kryeministrit Rama per te zevendesuar gjithe drejtoret ne Shkoder me drejtoresha gra. “Në ditën…

Dorëheqja kolektive e drejtorëve rajonalë, reagon PD Shkodër: Po zëvendësohet një bandë me një tjetër…

Edi Rama, kryetari i sektit të Rilindjes, orët e fundit po imponon një proces tërësisht antiligjor, diskriminues dhe në gjurmët e etërve të tij biologjikë e politikë. Edi Rama po…

“Kryeministri kapet me presh në dorë…”, Petrit Vasili reagon për deklaratat e Ramës në Lezhë…

Duke reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Lezhë se dokumentet për Valdrin Pjetrin janë marrë në mënyrë të paligjshme, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili shkruan se kryeministri pasi…

REAGIMI/ Kajmaku i përgjigjet PD-së: Unë s’jam arrestuar dhe s’jam dënuar në Greqi, nuk më bëjnë dot babale…

Kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku ka reaguar lidhur me akuzat e bëra nga PD-ja se ai ka qenë i arrestuar në Greqi. “Tellalli i PD u mor me mua prape…

VIDEO/ Nis rikualifikimi urban i blloqeve të banimit “Henrik Laca” në lagjen nr. 5 të Shkodrës…

Në lagjen numër 5 të qytetit të Shkodrës, kanë nisur punimet për rikualifikimin urban të blloqeve të banimit në rrugën “Henrik Laca”. Një zonë e lagjes “Serreq” siç njihet në…

“‘Kajmaku’ është një projekt politik dhe filizofik i Edi Ramës….”, Dash shehi ironizon me kryeministrin e vendit: Do dalin “Kajmakë” të tjerë…

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar se opozita këtë javë ia ka dedikuar kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili akuzohet nga opozita se ka fshehur dënimin në shtetin…

“Opozita e re” në krah të Etilda Gjonaj për “700 euro një natë në hotel”, Hajdari: Alibi për të hedhur baltë…

Kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat Rudina Hajdari ka bërë ditën e sotme një reagim lidhur me sulmet ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj për udhëtimet e saj jashtë vendit. Hajdari…

Open

Close