KËSHILLA – Mjaltë me arra, sekreti unik i mirëqênies, ja për çfarë rekomandohet…

Mjalti me arra janë dy ushqime që jo vetëm plotësojnë por edhe përmirësojnë vlerat e njëri tjetrit. Ky kombinim nuk kërkon një lloj specifik mjalti, për sa kohë të jetë…

KËSHILLA TË VLEFSHME – Keni probleme me kolesterolin, ushqimet më të këqija që nuk duhet të konsumoni

Kolesteroli është armiku kryesor i zemrës. Ka disa ushqime që duhet të shmangni. Lexoni më poshtë të listuara nga AgroWeb.org. Pijet e gazuara e me sheqer Sheqeri konsiderohet si armiku…

KËSHILLA – Ju ka ndodhur t’ ju dridhet syri, mos u shqetësoni, këto janë arsyet dhe si zhduket problemi…

Ju ka ndodhur që iu dridhet syri? Me siguri po, të paktën 1 herë! Juve mund t’ju krijohet përshtypja që ajo është e dukshme për të tjerët, por jo! Atë…

KËSHILLA – Këto janë gjashtë llojet e identifikuara të Covid- 19, këto janë simptomat që shfaqen…

Të dhënat nga një aplikacion për përcjelljen e simptomave i ndihmuan studiuesit britanikë që të zbulojnë gjashtë lloje të COVID-19. Gjetjet tani mund t’i ndihmojnë mjekët të parashikojnë se cilët…

KËSHILLA – Banane, mollë, portokall, lëngu që ju nevojitet kundër mbipeshës…

Problemet me peshën dhe mbipeshën janë një çështje që ka të bëjë jo vetëm me modën dhe paraqitjen fizike por kryesisht me shëndetin. Mbipesha është sot një nga pandemitë më…

KËSHILLA – “Mustaqet e misrit”, vetitë e pabesueshme për shendetin e organizmit të njeriut…

Qytetërime të ndryshme i kanë përdorur “mustaqet e misrit” që në lashtësi, sepse kanë besuar fort se këto fije të holla, në dukje të rëndomta, kanë aftësi të mëdha shëruese.…

KËSHILLA – Pesë ushqimet që gratë duhet të hanë çdo ditë për një shendet të fortë…

Të marrësh vendime të shëndetëshme përsa i përket ushqimit është hapi i parë drejt një organizmi gjithashtu të shëndetëshëm. Zgjedhja e ushqimeve të duhura është më e thjeshtë nga sa…

STUDIMI – “Është më ngjitës por edhe më pak i rrezikshëm”, ekspertët flasin për mutacion të Covid-19…

COVID-19 ka pësuar mutacion dhe tashmë po qarkullon një virus më ngjitës. Ky është një variant në gjenomën virale të virusit, i cili ka rritur aftësitë e tij për të…

KËSHILLA – Pesë ushqime që ulin imunitetin e trupit tuaj, aq i domosdoshëm në betejën me virusin…

Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar, i cili është thelbësor për shëndetin e organizmit. Ushqyerja është një faktor kyç për…

KËSHILLA – Kurat natyrale për një gjumë të qetë, për ata që kanë probleme…

Pagjumësia është një problem shëndetësor që shkakton shumë telashe në organizëm. Miliona njerëz në botë stërmundohen gjatë natës pa vënë gjumë në sy. Shumica e pacientëve të prekur nga pagjumësia…

KËSHILLA – Këto fruta duhet t’i shtoni në dietën tuaj, ja ndikimi i jashtëzakonshëm në mbrojtjen nga…

Frutat janë një prej ushqimeve më të shëndetshme që natyra na ka dhuruar. Secila prej tyre është plot përfitime për trupin tonë. Na japin vitamina dhe minerale që trupit tonë…

KESHILLA – Fara luledielli dhe kungulli, ndihmojnë në uljen e ténsionit të lartë…

Hipertensioni mund të shkaktojë sëmundje të zemrës dhe veshkave, góditje në tru dhe probleme të tjera të rënda shëndetësore. Me miliona njerëz në botë vuajnë nga presioni i lartë i…