Kjo nuk është as opozita, as parlamenti që na duhet

Nga Mentor Kikia Parlamenti rikthehet të bëjë atë që di të bëjë më mirë. Të grindet mes vetit pa bërë asnjë punë të dobishme në shërbim të shoqërisë dhe vendit.…

Hidhi syte pak me lart ambasadori Lu!

Nga Ylli Rakipi Deklarata e ambasadorit të SHBA-ve, Donald Lu, në 20 vjetorin e Shkollës së Magjistraturës, u prit me një interes të madh, në opinionin publik shqiptar. “Katër klane…

Familjet mafioze dhe shoqëria në telenovelë

Nga Edi LESI Një shoqëri që e nis ditën me telefonata nervoze pse Amerika pat strehuar kundërshtarët e regjimit e sekush e di një komplot që e rrëfen me receptor…

Tre podiumet publike ne Gertes dhe politika e “limonit te shtrydhur”

Per 4 vite, eshte ngjitur ne podiume politike si kandidate per deputete e FRD-se ne Lezhe ne vitin 2013, si shembull i gruas dhe te rese ne Partine Agrare Ambientaliste…

Faleminderit Rigerta Loku, fjalën e ka ajo baxhella aty!

Nga Bledi Mane Faleminderit Rigerta Loku, fjalën e ka ajo baxhella aty! I nderuar zoti kryetar i Parlamentit, të nderuar deputetë. Unë, ndryshe nga parafolësja nuk jam diplomuar në La…

Nuk ka faj Voltana…

Nga Blerti Delija Po kerkoja neper portale te ndryshme interneti per te pare jehonen qe mund te kete patur ne vend shpallja e Bashkise Shkoder si me transparentja per vitin…

Shkodra me sytë nga Vucaj, Hasani e Lika. Tregojeni veten!

Gjatë verës që lamë pas, të gjithë ne u kënaqëm që të tre këta futbollistë u rikthyen pas shumë vitesh tek Vllaznia. Menduan se duke patur në rradhët e saj…

Pse u tremb Basha nga fjalimi i fshatares Loku?

Nga Flogert Muca Ishte ndër ato rastet kur një reagim përhapet me shpejtësi si për të tregtuar se ca të vërteta janë aty gjithmonë brenda secilit prej nesh, por duhet…

E vërteta e Rigertës dhe farsa e mallëngjimit kolektiv

Nga Shezai Rrokaj Një ditë, një zonjë e shkolluar në perëndim, që bashkë me familjen i qe përkushtuar fermës me dhi, ‘zbulon’ para foltores së parlamentit katër elementet e famshme…

“Nuk e kam dëgjuar fjalimin e çobaneshës, por kam një merak për çobanin e dhive, a ishte në Parlament?”

Nga Izet Haxhia Nuk e kam pare fjalimin e djeshem ne parlament te asaj çobaneshes, sepse ngaqe jam edhe per vete nje fshatar e aq me teper qe kam 19 vite pa pare…

Ngjela: Rama keqberes i popullit te vet, SHBA nuk e pranojne me!

Nga Spartak Ngjela Nuk e dimë se çfarë duhet të thuhet kundër një qeverie dhe një kryeministri më shumë sesa tha dje për ta ambasadori amerikan Donald Lu. Ai foli…

Gabove perseri Lul…

Nga Julian Deda I gjithe lidershipi i PD-se shperndan me urdher nje shkrim te nje gazetareje, gje qe nuk ka ndodhur ndonjehere ne ate parti. Meqe i pelqeu katit te…

Open

Close