OPINIONI/ Arsimi ne Dukagjin, nga hiçi ne hiç

Nga Prel Milani Dje nga në Auditorin e Rektoratit te Universitetit Luigj Gurakuqi” Shoqata Atdhetare “Dukagjini”  zhvilloi një sesion shkencor me teme “100 vjet arsim e kulturë në Dukagjin”. Ishte…

Republika Parlamentare po shembet nga drejtimi asgjesues i parlamentit dhe kriminalizimi kryeministror

Nga Petrit Vasili Shqipëria Republikë Parlamentare po shembet nga drejtimi asgjësues i parlamentit dhe nga kriminalizimi kryeministror. Mediat europiane janë shumë të qarta, që kryeministri shkollëpak i këtij vendi me…

Vdekja e Dritan Priftit, sa njerez te politikes se larte po mendojne: Iku edhe nje deshmitar

Nga Bedri Zenel Islami Deputeti dhe ministri i dikurshem i LSI-së, Dritan Prifti, pas një sëmundje të rëndë, u nda nga jeta. I qofte i lehtë dheu dhe pushoftë në paqe!…

Ngjela: Rama edhe Berisha do të përfundojnë të dy shumë keq

E patë komedinë e djeshme si farsë: konfliktin në Parlament; për të sjellë destabilizimin e Shqipërisë? Pse, vërtet qënka fyer deputeti pa mend i PD-së? Dhe e gjithë kjo farsë…

VIDEO/ Rama- opozites: PD nuk reflekton per humbjen, edhe 100 vjet jeni ne opozite

Kryeministri Rama nuk ka i kursyer akuzat ndaj opozitës edhe seancën e sotme në Kuvend, ndërsa u ka kujtuar edhe fjalën ‘i rrjedhur’ që shkaktoi sherrin dje në parlament. Rama…

Berisha në PD si Kim Jong-Un në Korenë e Veriut

Nga Mustafa Nano “Edi Rama ta harrojë që me opozitën dhe me Partinë Demokratike do të ketë diçka tjetër përveç përballjes totale; ai e ka zgjedhur kompromisin; kompromisin e ka…

Ngjela: Edi Rama eshte ne embargo nga Perendimi, zhvat e varferon popullin…

Nga Spartak Ngjela A e kuptoni marrëzinë Rama për gjeneralizimin e TVSH- së. Të gjitha llojet e biznesit duhet të paguajnë TVSH! E dini pse? Për të mbajtur pushtetin e…

Gazetari i njohur sulmon ministrin e Brendshem: I paafte ose i lidhur…

Blendi Fevziu ka folur hapur në lidhje me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe situatën aktuale të krimit në vend. I ftuar nga Çim Peka, Fevziu u shpreh se ka…

Trishtimi i zonjës Wolfl me Edi Ramën

Nga Edi LESI Duke qënë një intervistë me shkrim, pra pa video, ajo e “Der Standard” me Edi Ramën, na mbetet vecse ta përfytyrojmë se si gazetarja Adelheid Wolfl, një…

Mirësevjen në “klub” zonja Topalli, por ADN jote është diçka tjetër!

Nga Besi Bekteshi Sigurisht që duhet të ketë qenë e rëndë për Jozefina Topallin të thotë se “nuk votoj më PD-në” dhe pse shton “sa të jetë Lulzim Basha”! Mbase…

Jemi Shtet kurvash…, prandaj ndeshkojme “kurva” te vogla

Nga Basir Collaku Afro nje jave me pare, Prokuroria e Vlores sekuestroi 3 apartamente me vlere rreth 200 mije euro, te regjistruara ne emer te nje gruaje.. shtetases E. R…

Sondazhi i Barometrit per Ballkanin, Topalli: Mjerimi ne Shqiperi alarmant!

Nga Jozefina Topalli “Mjerimi eshte forma me e keqe e dhunes ” thoshte Gandi. Mjerimi ne Shqiperi eshte alarmant. Kete e konfirmojne edhe shifrat. Sondazhi për Ballkanin nxjerr të vërtetën…

Open

Close