VIDEO – Bajernit i mjafton Gnabri dhe Leva për Lionin, vihet përballë PSG-së për aktin final të Ligës së Kampionëve

Për herë të parë në historinë e Champions league do të kemi një finale mes Bajern Mynihut dhe PSG-së. Këta të fundit e siguruan mbrëmjen e djeshme, ndërsa gjermanët mundën…

Kryeministri Rama njofton ndihmë financiare për familjen e vogëlushit që humbi jetën në Kakavijë…

Qeveria shqiptare ka marrë vendim të ndihmojë me një shumë monetare familjen e dhjetë vjeçarit që humbi trágjìkisht jetën pasi u përplas nga autoambulanca në Kakavijë, teksa priste në radhë…

FOTOLAJM – Hoqi pantallonat në studio “live”, gazetari i njohur dhe avokatja pozë me “gjethe fiku” në Lumin e Shalës…

Ndodh edhe kështu! Gazetari i njohur Alfred Lela është shfaqur në një foto që po bën xhiron e rrjetit, me një pozë të pazakontë.  Lela ka pozuar përpara aparatit fotografik…

VIDEO – “Jetoni n’ kangën shkodrane”, kantautori i mirënjohur Gjergj Leka këngë për Luan Borovën e Nazmi Lishin

Kanautori i mirënjohur Gjergj Leka sërish me “sytë” nga Shkodra. Pas himnit “Bijt e Shkodrës”, kantautori Leka i ka kushtuar një tjetër krijim dy mjeshtrave shkodranë të muzikës që nuk…

FOTOLAJM – Vllaznia udhëton drejt Korçës për Superligën, sot “debuton” edhe Alban Xhaferi si pjesë e klubit kuqeblu

Mbrëmjen e sotme Vllaznia do të përballet në Korçë me Skenderbeun vendas, një ndeshje e rëndësishme për kuqeblutë në përpjekje për të shmangur ndeshjet play- out për qendrimin në Superligë.…

FOTO – Ndërhyrja e zjarrëfikëseve të Shkodrës, parandalon më të keqen në Berdicë…

Ndërhyrja e shpejtë dhe e vendosur e zjarrëfikëse të Shkodrës, ka parandaluar më të keqen në Njësinë Administrative Berdicë në Bashkinë e Shkodrës. Në rrethana të paqarta, të stimuluara nga…

VIDEO+EMRI – Luhatjet e energjisë elektrike i shkrumbojnë banesën, për 30 minuta digjet gjithçka…

(foto ilustrim) Një banesë është shkrumbuar gjatë natës në Pukë. Ngjarja ndodhi në lagjen “Laçaj” të këtij qyteti. Raportohet se banesa, në pronësi të Gazmend Laçit, është përfshirë e gjithë…

Veleçiku mundet në “shtëpi” dhe rrezikon rënien nga kategoria, ekipi largohet nga “Reshit Rusi” me ndihmën e FNSH

Veleçiku ka gabuar rende duke humbur 2-3 ne ndeshjen ndoshta me percaktuese, ate ndaj Terbunit ne takimin e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi”. Ndonese koplikasit kane kaluar dy here…

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur, “Qytetar Nderi” i Malësisë së Madhe Ramiz Lika, ishte dhe “Mësues i merituar”

Është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare Ramiz Lika, një nga personalitetet më të shquara të Malësisë së Madhe dhe jo vetëm. Lika ka patur një karierë të gjatë…

MINUTA E FUNDIT – Makina del nga rruga, humb jetën në vend 24 vjeçari, shoferi 26 vjeçar në spital…

Një aksident fatal është shënuar pak më parë në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”. Si pasojë e daljes nga rruga të një makine, ka ndërruar jetë në…

Malësia e Madhe regjistron jetën e parë të humbur në betejën me Covid-19…

Një e moshuar 79 vjeçare është regjistruar në Malësinë e Madhe si jeta e parë e humbur në betejën me Covid-19. Gruaja ka ndërruar jetë për shkak të komplikacioneve shendetësore…

FOTO – Fuoristrada përplaset me motorin në aktin Shkodër- Lezhë, dërgohet në gjendje të rëndë në Tiranë një person…

Një përson mbeti i lënduar rëndë, pasi motoçikleta me të cilen udhetonte u përplas nga një automjet. Përplasja në mes mjeteve motorike, ndodhi mesditën e së premtes në superstradën Lezhë-Shkoder,…