MINUTA E FUNDIT – Zbardhet vrasja e ish-drejtorit të Tensionit të lartë të Veriut, Sajmir Jaku…

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë Drejtues i Parë Vehbi Bushati, në konferencë për shtyp, për zbardhjen e vrasjes së ndodhur në vitin 2016, në Mirditë. Strukturat e Hetimit…

NGA SIMON MIRAKAJ – Kur duhej marrë leje të polici për të shkuar në mbrëmje vallëzimi në gjimnaz…

Isha në vitin e tretë të gjimnazit. Sapo mbaroi ora e gjashtë e mësimit, në klasë u fut profesori kujdestar. Ne ishim ngritur të gjithe në këmbë për tëe ikur,…

NGA ZIJA VUKAJ – Duhet të ekzistojnë por jo të gëlojnë, natyrisht ka edhe shkrimtarë të vertetë…

Letërsia nuk është çështje sasiore. Duhet ta heqim nga juridiksioni i INSTAT-it. Panairet janë të mrekullueshme, sidomos për produkte bujqësore dhe blegtorale. Shkrimtarët dhe poetët janë individë tepër të rrallë.…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e martë 7 qershor 2022…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

“Nxori në mënyrë të sigurt dy oficerët e plagosur të policisë…”, Ambasada Amerikane nxjerr genjeshtare Policinë e Shtetit për ngjarjen në Dukagjin

Rrok Frroku, 54 vjeç nuk ka qenë efektivi i vetëm i cili ra mbeti i plagosur gjatë operacionit për kërkimet e parcelave të kanabisit në zonat e thella të Dukagjinit.…

VIDEO – “Festa e Luleve” starton në Shkodër, 4 ditë aktivitete të larmishme për të gjitha moshat…

“Çilu tij moj lulja jeme”, është lajtmotivi i 4 ditëve aktivitete të larmishme në kuadër të Festës së Luleve, i cili tradicionalisht organizohet nga Bashkia e Shkodrës, këtë vit në…

VIDEO – Gjenarin Kapcari është kryetari i ri i Partisë Demokratike, dega Shkodër, përfundon numërimi i votave

Gjenarin Kapcari është shpallur fitues i zgjedhjeve për degën e Partisë Demokratike në Shkodër, duke u zyrtarizuar si kryetar. Me një diferencë prej 163 vota, Kapcari shpallet fitues i ketyre…

Shpallet fituesi i zgjedhjeve për kryetar të PD Vau Dejës, votuan 760 demokratë nga 1632 me të drejtë vote

Në Vau Dejës fitues si Kryetar i Degës së PD të Grupit të Rithemelimit shpallet Bernard Ndreca i cili mori 531 vota kundrejt 221 votave që mori kandidati tjetër Mersin…

MINUTA E FUNDIT – Komisioni i Rithemelimit anulon zgjedhjet për kryetar të PD- së në Malësi të Madhe…

PËR SITUATËN E KRIJUAR NË PROCESIN ZGJEDHOR TË DEGËS MALËSI E MADHE Komisioni i Organizimit dhe Monitorimit të Operacioneve Elektorale, është vënë në dijeni të ngjarjeve të rënda që kanë…

VIDEO – Gara për kryetarin e PD- së Shkodër, vazhdon procesi i numërimit të votave, ja kur del rezultati…

Në orën 19:00 ka përfunduar procesi i votimit për kryetar të PD Shkodër. Gjithçka ka përfunduar brenda standarteve të duhura, pa asnjë problem apo kontestim nga 4 kandidatët në garë.…

Pezullohet votimi për kryetar të PD Malësi e Madhe, thyhet kutia e digjen fletë- votimi

Është pezulluar procesi i votimit të Komisiionit të Rithemelimit në Malësinë e Madhe. Kutia e votimit është thyer ndërsa janë djegur edhe fletët e votimit. Në garë në këtë degë…

MINUTA E FUNDIT – Grabiti 230 mijë lekë të vjetra një shtetasi, policia e Shkodrës arreston 26 vjeçarin…

Komisariati i Policisë Vau i Dejës, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja” në DVP Shkodër, në vijim të kontrolleve të shtuara për identifikimin dhe ndëshkimin e personave që lëvizin…