VIDEO – Tjetër sukses i talenteve shqiptare në Europë, vajza e Robert Alija Dragot fiton “The Voice Kids” në Belgjikë

Gala është fituese e vendit të parë të Talent Show “The Voice Kids” në Belgjikë. Gala është vajza e kantautorit të njohur Robert Alija Dragot, e cila siguroi daljen në…

FOTO – Shkodra me një “fytyrë” të që në hyrjen e saj, hapet tenderi për projektin e përgatitur nga Bashkia…

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur tenderin për rikualifikimin urban të hyrjes së qytetit të Shkodrës dhe Parkut për pushuesit. Fondi limit është 189 milionë e 166 mijë lekë. Vendodhja…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 12 shtator 2020…

Moti për ditën e shtunë, 12 shtator 2020, do të jetë diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në relievet malorë dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me…

HOROSKOPI – Çfarë parashikojnë yjet për shenjën tuaj, për ditën e shtunë, 12 shtator 2020…

Dashi Jeni duke jetuar një situatë paradoksale. Venusi do të ketë ndikim të favorshëm, por gjithsesi duket se nuk e gjeni veten në dashuri. Kujdes duhet të tregoni lidhur me…

NGA ÇUN LAJÇI – Shitësi që s’blehet…

M’kishte lodhë ajo zagushi e rrugëve t’Shkodres, e kur u çova nga shtrati, e hetova se trupi s’ishte i gatshem me ndejt n’stolin e gurit mes librave, n’rrezet e diellit…

Mediat pranë kryeministrit publikojnë emrat, ja kush ikën dhe kush vjen në qeverinë Rama këtë vjeshtë…

Sandër Lleshaj e pranoi sot se ajo që është më e sigurtë se gjithçka tjetër, është fakti se ai nuk do të jetë më ministër. Pa dhënë data e afate,…

“Kurrë të mos lejoni që dikush të ndryshojë atë që ju bën të veçantë”, ambasadorja Kim mesazh të fortë nga Shkodra

Turit dy ditor të ambasadores amerikan Yuri Kim në Shkodër, duket se i ka ardhur fundi. Në përfundim të qëndrimit të saj këtu, ambasadorja Kim ka përcjellë në mesazh, të…

FOTO – Ambasadorja amerikane Kim takohet me arqipeshkvin Massafra, viziton edhe Muzeun Dioqezan…

Në kuadër të vizitës dy ditore në Shkodër, ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka vizuar edhe selitë e dy komuniteteve kryesore fetare të Shkodrës. Kim ka takuar arqipeshkvin e Shkodrës…

FOTO – Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim vizitë në Myftininë e Shkodrës, takohet me myftiun Sytari…

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka nisur një vizitë dy ditore në Shkodër. Ditën e sotme, ajo është takuar në Myftininë e Shkodrës nga myftiu Muhamed Sytari. Lajmin e ka…

VIDEO+FOTO – “Benz”- i përplas vajzën që lëvizte me biçikletë në rrugët e Shkodrës, dërgohet në gjendje të rëndë në spital…

Një vajzë e cila po lëvizte me biçikletë në rrugët e Shkodrës, është përplasur nga një makinë. Sipas informacioneve të para, ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të Sahatit…

Përsëri një jetë e humbur në Shkodër nga Covid- 19, nga nisja e pandemisë numri total po i afrohet…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon për situatën epidemiologjike në vend, ku vihet re një situatë e qëndrueshme. Nga të dhenat epidemiologjike incidenca e dy javëve të fundit…

PS shpërndan formular zgjedhjesh për administratën, PD udhëzon degët të monitorojnë dhe denoncojnë…

Partia Demokratike nuk do të tolerojë asnjë lëvizje të PS, të cilën e konsideron shkelje të ligjit dhe barazisë në zgjedhje. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, u kërkoi…