“Kemi ende udhë për të bërë në përballjen me korona virusin”, mjeku Tritan Kalo: Respektoni rregullat…

Teksa Shqipëria mbylli një tjetër javë të vështirë të koronavirusit, mjeku i njohur infekisonist, Tritan Kalo, siguron qytetarët se mantelbardhët janë kurdoherë në krye të detyrës për t’iu shërbyer në…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për javën që nis, a ju favorizon në planet që keni për këtë të hënë, 7 shtator 2020

Moti parashikohet kthjellët e me zhvillim të vranësirave në mesditë. Prej orëve të mesditës, reshjet e shiut do të përfshijnë fillimisht bregdetin e më tej, pjesën më të madhe të…

DOKUMENTI – Banka Botërore kishte gati testet e Covid-19 që në vitin 2018, ja çfarë shkruhej për Shqipërinë

Në faqen zyrtare të Bankës Botërore është zbuluar një dokument që tregon se ky institucion financiar kishte parashikuar pajisje për testimin dhe diagnostifikimin e Covid-19 që në vitin 2018, të…

Ndahet nga jeta ish- deputeti i PD-së, Lulzim Basha përcjell ngushëllimet e tij…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me lajmin për ndarjen nga jeta të ish deputetit Esat Çoku. Në një mesazh ngushëllimi, Basha shkruan se ish…

VIDEO – Dardanët munden në Prishtinë, Greqia merr një fitore të rëndësishme për Ligën e Kombeve…

Kosova ka humbur ndaj Greqisë në Prishtinë. Në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve, grekët kanë ndëshkuar dy herë vendasit. Që në minutën e 3-të Limnios tentoi dy herë…

HOROSKOPI – Si nis java e re për ju, mësoni parashikimin e fatit për shenjën tuaj…

Dashi Siç thotë astrologu Paolo Fox, nesër do të shqetësoheni për financat tuaja. Shtatori do të jetë një muaj që do t’ju ftojë të rishikoni llogaritë tuaja me më shumë…

VIDEO – “Marre, marre…”, ja si reagojnë pushuesit në Velipojë për vonesën e ambulancës për të moshuarin nga Kosova

Humbja e jetës e pushuesit nga Kosova këtë të dielë në plazhin e Velipojës ka revoltuar qytetarët e tjerë që ishin në plazh, për shkak se ambulanca u vonua rreth…

“Shpresoj që ditën e nesërme të bëj një gol”, para Lituanisë flet Hysaj: Napoli shtëpia ime e dytë…!

Ashtu si para ndeshjes ndaj Bjellorusisë edhe përpara sfidës ndaj Lituanisë Elseid Hysaj doli në konferencë për shtyp sëbashku me trajnerin Edoardo Reja. Kapiteni i kombëtares vlerësoi maksimalisht kundërshtarin e…

“Ndaj Lituanisë do bëj disa ndryshime”, trajneri i Kombëtares Reja: Cikalleshi ka probleme…

Edy Reja, trajneri i kombëtares kuqezi në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Lituanisë, paralajmëroi se në skuadër pritet të ketë disa ndryshime për këtë sfidë me përjashtim të repartit…

NOSTALGJI – Grupi shkodran “Pranvera 72”, publikohet kënga në anglisht e 48 viteve më parë…(video)

Shkodra, një fidanishte e pashterrshme e talenteve të artit e muzikës në Shkodër. “Prova” më e fundit, “zbulimi” i një kënge në anglisht, të cilën një grup të rinjsh shkodran…

EMRAT- Makina përplaset me motorin në aksin Shkodër- Lezhë, përfundon në spital në gjendje të rëndë një person

Një aksident ka ndodhur në aksin Shkodër- Lezhë, afër Balldrenit ku një automjet ka përplasur motoçikletën. Raportohet  se mjeti AA113TH me drejtues Ilir Marlecajn ka përplasur motorin e drejtuar nga…

Humb jetën në Velipojë i moshuari, hyri në det për tu larë dhe nuk doli më i gjallë…

Një pushues nga Kosova, ende i paidentifikuar ka humbur jetën këtë të dielë në plazhin e Velipojës. Burimet bëjnë me dije se personi është i moshës rreth 70 vjeçare. Sipas…