PERSONAZH – Kampion në tapet dhe në jetë, për Tonin Demën sot është një ditë e veçantë…

Mundja shkodrane në vite ka nxjerrë emra shumë të mëdhenj të cilët kanë shkruar historinë e këtij sporti me sukseset e shumta që kanë arritur. Njëri prej tyrë është edhe…

FOTOLAJM – Vllaznia vlerësim maksimal për play- out me Besëlidhjen, ekipi grumbullohet dy ditë para ndeshjes…

KF Vllaznia e ka marre shume seriozisht sfiden e play-out ndaj Beselidhjes qe do te luhet pasditen e se dieles ne stadiumin “Loro Boriçi”, konkretisht ne oren 19.00. Kete e…

Nga Ahmet Zogu tek Edi Rama, cilat janë zonjat që “i bënë kokën” atyre që i quajmë “të mëdhenjtë” tanë…

Nga edukimi dhe rritja e një nëne sot, nesër shfaqet dukshëm produkti i saj, fëmija. Shqipëria doli nga pushtimi i stërgjatur otoman më shumë tribaliste sesa e emancipuar. Familja, institucioni…

VIDEO – “Përgatitemi për përballimin e vjeshtë-dimrit…”, Manastirliu takon epidemiologët dhe paralajmëron situatën…

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë takimit me epidemiologët e Tiranës, një prej vatrave kryesore në vend, ka deklaruar se sistemit shëndetësor do t’i shtohen 300 mjekë,…

Presidenti Meta vlerëson me “Nderi i Kombit” një nga legjendat e gjalla të futbollit shqiptar…

Shkruan në faqen e tij zyrtare në Facebook Presidenti i Republikës Ilir Meta: Urimet më të përzemërta në 92-vjetorin e lindjes për Profesor Sulejman Maliqati, një nga portierët më të…

“Vlerësojmë shumë respektin e mirëkuptimin e kujtdo”, Edi dhe Olsi Rama mesazh publik për të afërm e miq…

Pak pas ndarjes nga jeta të nënës së tyre, Aneta Rames, kryeministri dhe vëllai i tij, Olsi, u janë drejtuar me një mesazh gjithë miqve, të afërmëve dhe familjarëve. Duke…

“Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm…”, kryeministri Rama humb njeriun më të shtrenjtë…

Kryeministri Edi Rama ka humbur njeriun e tij më të shtrenjtë, të ëmën. “Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra e ku mbetëm…

“93 jetë të humbura nga COVID-19…”, eksperti i i shendetit publik bën bilancin: Korriku ishte një muaj i dhimbshëm…

Eksperti i shendetit publik, Erion Dasho bën një analizë të situatës së pandemisë në vendin tonë, gjatë muajit që sapo lamë pas, korrikut, që ai e quan një muaj të…

MOTI – A do të ketë surpriza për planet tuaja, mësoni parashikimin për ditën e parë të muajit gusht…

Sipas MeteoAlb, parashikimi i motit mbi vendin tonë për ditën e sotme- e shtunë 1 gusht 2020 dhe ditën e neserme- e diel 2 gusht 2020, do të paraqitet si…

“Për Vllazninë ia vlen çdo sakrificë”, portierja e Vllaznisë në “pritje të ëmbël” vendos rekord origjinal me dy trofe të fituara…

 Me 12 shtator do të festojë 22 vjetorin, sot është padyshim personazhi kryesor i KFF Vllaznia. Ardiola Raxhimi, gardiania e portës së ekipit të vajzave kuqeblu, ka rrëfyer vetëm pak…

HOROSKOPI – Si nis muaji gusht për shenjën tuaj, mësoni parashikimin për ditën e parë…

Dashi Do të keni dëshirë për të dashuruar, por me ndikimin e kundërt të Hënës, duhet të tregoheni të kujdesshëm. Në punë, duhet të tregoheni të vëmendshëm dhe të shmangni…

“FINALET” E FUNDIT – Dy dilema për t’u zgjidhur, FSHF zbardh verdiktet, nga “Loro Boriçi” në “Air Albania”…

FSHF ka zyrtarizuar planin për përballjen Vllaznia-Besëlidhja dhe ka një ndryshim nga kalendari fillestar. Ishte menduar të luhej me 5 ose 6 gusht, por të dyja skuadrat do të zbresin…