Makina çan postbllokun e policise qe ka rrethuar “Don Boskon”

Nga Tirana, ne zonen e Don Boskos raportohet per perqendrim te madh te forcave te policise qe kane rrethuar perimetrin. Flitet per nje makine e cila ka çare postbllokun e…

Foto/ Turistit italian i bie pema mbi koke dhe plagoset, humbet ndjenjat

Një turist italian ka humbur ndjenjat te Syri i Kaltër, pas një incidenti që i ka ndodhur papritur. Një pemë u rrëzua dhe ra mbi të duke e lënë pandjenja në…

Operacion anti- droge, te shtena me arme ne kryeqytet

Në zonën e Don Boskos në Tiranë po zhvillohet një operacion antidrogë. Mësohet se janë përdorur armë zjarri gjatë operacionit, me qëllim neutralizimin e trafikantëve. Ende nuk dihet nëse ka viktima…

Te shtena me arme ne gjykate, vriten 3 te pandehur, 2 plagosen

Ministria e Brendshme e Rusisë ka thënë se tre të pandehur janë vrarë dhe të paktën dy të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në Gjykatën rajonale të…

Vdes i moshuari ne sanatorium, te afermit fajesojne mjeket

Një i moshuar ka ndërruar jetë ditën e djeshme në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ndërsa familjarët akuzojnë mjekët për mjekim të gabuar. Viktima është R.K, 63 vjeç, banues në Tiranë, ndërsa…

Sherri qe nisi per nje karikues telefoni dhe qe i mori jeten 22- vjecarit

Një karikues telefoni bëhet shkak për vrasjen e një 22 vjeçari në Tiranë. Marvin Mihali, ky që shihni në këtë foto u vra me thikë mbrëmjen e së hënës  pas…

Kallezohet penalisht nga KLSH drejtori i Spitalit Psikiatrik, beri 10 shkelje

Nuk do jetë nevoja që drejtori i spitalit Psikiatrik të Vlorës të japë dorëheqjes pas kërkesës së kryeministrit Rama të bërë dje. Ka qenë Kontrolli i Lartë i Shtetit i…

Policia e Shkodres asgjeson 680 rrenje kanabis, shpall ne kerkim 2 persona

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Vijon operacioni antikanabis në të gjithë territorin e Qarkut Shkodër për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike. Operacioni nga toka dhe…

Rrahja e mjekut ne Shkoder, publikohet SMS-ja e derguar nga burri i pacientes

Shpresa Kopliku është pacientja e kirurgut Besmir Grizhja. Mjeku u godit tri ditë më parë nga bashkëshorti i saj (pacientes) Ali Kopliku (është në kërkim), me pretendimin se nuk ka…

Perseri aksident ne Shkoder, dy te plagosur ne spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Shkodrës, ku një fugon është përplasur me një makinë. Aksidenti ka ndodhur në aksin Shkodër- Koplik në afërsi të fshatit…

Flet dhunuesi i mjekut ne Shkoder, Ali Kopliku: Dorezohem nese me japin garanci se nuk me dhunojne ne polici

Pasi ka folur per ShkodraWeb me 30 korrik 2017, Ali Kopliku i akuzuar per dhuminin e mjekut Besmir Grizhja ne Shkoder te shtunen e kaluar, ka folur ne linje telefonike…

Aksident ne Shkoder, motorcikleta perplaset me makinen, 1 i plagosur ne spital

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës, ku është plagosur rëndë drejtuesi i një motoçiklete. Mësohet se motoçikleta është përplasur me një automjet dhe si pasojë…