Krim ne familje, burri vret gruan me pas edhe veten

Drejtoria Vendore e Policise Tirane njofton: Më datë 20.08.2017, në numrin e emergjencave 112, ka ardhur një njoftim se në zonën e njohur si frutikulturë, ka të shtëna me armë…

Transportonin 78 kg droge, shpallen ne kerkim 3 shqiptaret

Tre shqiptarë janë shpallur në kërkim, pasi po transportonin 78 kg kanabis nga Shqipëria. Pasi u lokalizuan nga policia, ata braktisën çantat duke u arratisur, ndërsa janë shpallur në kërkim. Shqiptarët shfrytëzuan…

VIDEO/ Dhome hoteli apo magazine droge, kapen 400 kg droge

Drejtoria Vendore e Policise Vlore njofton: Policia finalizon një tjetër operacion antidroge, të koduar ”HOTEL ROOM” ! Sekuestrohen 422 kg e 300 gram lëndë narkotike Cannabis Sattiva dhe një armë…

Kapen 600 kg droge ne ujra italiane, pranga dy skafisteve shqiptare

Drejtoria Vendore e Policise Vlore njofton: Një tjetër gomone bie në rrjetën e bashkëpunimit të Policisë së Shtetit me Policinë Italiane. Pas aktivizimit të alarmit nga Policia Kufitare e Vlorës…

Zbardhet grabitja e turisteve austriake ne Fierze, kapet autori (emri)

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Me datë 20.08.2017, nga shërbimet e Stacionit te Policisë Fushë Arrëz ne bazë të informacioneve policore dhe provave ligjore u bë ndalimi i shtetasit:…

Hidhet ne ere me eksploziv makina e 35- vjecarit (emri)

Një makinë është hedhur në erë me eksploziv gjatë natës rreth orës 03:40 në lagjen ”Isa Boletini”. Makina është në pronësi të Platon Sinanajt 35 vjeç, banues në qytetin bregdetar.…

Vritet ne atentat nje 50- vjecar, ishte babai i nje personi te akuzuar si pjesemarres ne nje vrasje

Drejtoria Vendore e Policise Sarande njofton: Me datë 19.08.2017, rreth orës 23:50, Salla Operative Sarandë ka marrë njoftim se në lagjen “Baxho”, në Ksamil, janë dëgjuar të shtëna me armë…

Terrorizmi: ISIS shpall shenjestren e radhes pas Spanjes

Pas sulmeve në Spanjë, Finlandë e Rusi, Shteti Islamik i ISIS kërcënon Italinë. ISIS paralajmëroi se objektivi i ardhshëm i sulmeve të tyre do të jetë Italia. Kërcënimi është zbuluar…

Pjese e bandes se grabitesve ne Itali, kapet shqiptari teksa hipte ne traget (EMRI)

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar në kohë nga policia italiane teksa donte të hipte në traget për t’u kthyer në Shqipëri. Sipas “Bari Today”, shqiptari ishte pjesëtar i bandës së…

Video/ Plagosi 10 vete me thike, e qellon per vdekje policia (+16)

Nw videon e treguar mw poshtw tregohet momenti kur policia vret 19-vjeçarin rus Artur Gadzhiev në Surgut të Rusisë Qendrore, pasi sulmoi mbi 10 veta me thikë. Banorët në qytetin Surgut janë…

Grabiten dy turiste te huaj- burre e grua, u merren me dhune 700 euro dhe nje celular

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Me datë 19.08.2017, jemi njoftuar nga salla operative e Komisariatit Policisë Tropojë, se në orën 08:30 të datës 19.08.2017, janë paraqitur dy shtetas të…

TRAGJIKE/ Dy te moshuar 75 dhe 85 vjec i japin fund jetes duke u varur

Drejtoria Vendore e Policise  Elbasan njofton : “Me datë 17.08.2017 në fshatin Shelcan në banesë, në pemë është gjetur i vetëvarur nga familjarët, shtetasi A.T., 75 vjeç. Nga veprimet e…