MINUTA E FUNDIT/ Prokuroria i kërkon PD-së dokumentet që ka për kryebashkiakun Babani të Vau- Dejësit…

Siç ka ndodhur edhe me dy kryebashkiakët e tjerë Valdrin Pjetri dhe Agim Kajmaku, Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar zyrtarisht Partisë Demokratiket dokumentet që ka në zotërim për Mark Babanin, kryebashkiakun e Vau- Dejësit. Ka qenë vetë sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi që ka konfirmuar kërkesën e bërë nga organi i akuzës ndaj selisë blu. Sipas gjasave, siç e parashikon ligji, Prokuroria do të nisë verifikimet edhe për kryebashkiakun e Vau- Dejësit, i treti nga ata që u votuan me 30 qershor 2019.

MUND TË LEXONI EDHE:  Akuzat e PD me dokumente, reagon Mark Babani: Histori e sajuar, s’ka lidhje me mua- do padis Gaz Bardhin…

VIDEO/ “Emri i rremë që përdorte kryebashkiaku i Vau- Dejësit, pjesë e një bande të rrezikshme në Siçili”, PD nxjerr dokumentet për Babanin


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal