KOFLIKTI/ 37- vjecari therr me thike 17- vjecarin pas nje sherri

Drejtoria Vendore e Policise Tirane njofton: Me datë 23.08.2017, rreth orës 14:15, në numrin e emergjencave 112, ka ardhur njoftim për një konflikt në zonën e njohur si Yzberisht, pranë…

TRITOLI NE SHKODER/ Zbulohen detajet dhe pista e mundshme

Nga informacionet e para nga ngjarja mësohet se eksplozivi mund të jetë një hakmarrje e mundshme ndaj 58-vjeçarit, pasi ka qenë i dënuar më parë. Rrok Pepaj ka qenë i…

FOTO/ Arrestohet 22- vjecari ne Shkoder, i gjendet droge ne banese (emri)

  Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Më datë 22.08.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër në bazë të informacioneve te marra në rrugë operative u bë e mundur…

Tritol baneses se nje 58- vjecari ne lagjen Skenderbeg te Shkodres, mister shkaqet

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: “Me date 23.08.2017, rreth orës 04:00, ka ardhur një telefonatë ne sallen e komandimit se në lagjen Skenderbeg, Shkodër, në pallatin 2 katesh, tek…

MINUTA E FUNDIT/ Rikthehet zjarri ne rezervatin e Velipojes (foto)

Para pak minutave jane rikthyer flaket ne rezervatin e Velipojes. Lajmi eshte bere i ditur nga Agim Dardha, drejtor i Administrates se Zonave te Mbrojtura Shkoder. Per te dyten nate rojet…

E RRALLE/ Gruaja rrah burrin 2 vjet me te vogel, policia e merr ne mbrojtje

Drejtoria Vendore e Policise Tirane njofton: Me datë 22.08.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shetasen R.B, vjeç 32, banuese në Tiranë, pasi dyshohet se më…

“Do ti tregoj gruas”, si i zhvati shqiptarja 29- vjecare 33 mije euro dashnorit italian

Një shqiptare është arrestuar nga policia italiane, pasi dyshohet se i ka zhvatur një biznesmeni italian me të cilin kishte nje marrëdhënie rreth 33.500 euro. Fillimisht shqiptarja me inicialet N.K…

Drejtori i Pergjithshem Cako takim me kryepolicet vendore: Goditni grupet kriminale te evidentuara!

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako ka zhvilluar një takim me drejtorët vendorë të Policisë, shefat e Komisariateve dhe të stacioneve policore, si dhe me drejtorët rajonalë…

RAPREZALJA E POLICISE/ Kantautori Frederik Ndoci vijon publikimin e videove

Kantautori Frederik Ndoci, vijon te mbaje ndezur situaten lidhur me incidentin e mbylljes se mbremjes ne Velipoje, ku ai ishte i ftuar te dielen. Rriku, sic njihet ne Shkoder e…

MINUTA E FUNDIT/ Digjet nje banese, zjarrefikeset nisen drejt vendngjarjes

Zjarri i rene ne nje benese ne fshatin Melgushe te Njesise Administrative Bushat ne Bashkine Vau Dejes, eshte arritur te shuhet. Lajmi eshte bere i ditur nga PMNZSH, zjarrefikeset e…

Aksident me vdekje ne Dobrac te Shkodres, humb jeten 17- vjecarja me biciklete

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Në orën 23:10, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në aksin rrugor Shkodër -Koplik në vendin e quajtur tek 5 Heroj, fshati…

Atentat me eksploziv ne makine presidentit te ekipit te futbollit

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në Bathore, para pak minutash. Dyshohet për afro 150 gram c4, eksploziv me telekomandë, ndërsa nuk raportohen viktima. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po…