VIDEO/ “Këtu kam qenë…”, flet kantautori shkodran Ervin Bushati: Tregu kërkon sot djem e vajza më “trendy”…

Këngëtari i njohur shkodran Ervin Bushati, gjatë një interviste në emisionin “KafeIN” me moderatorin Flavio Qarri, ka treguar planet e tij muzikore dhe aktivitetet të cilave po i përkushtohet së fundmi. Ai tregoi se po organizon koncerte në Itali, por gjen kohë t’i përkushtohet dhe familjes, dy fëmijëve të tij që sot janë në moshën e adoleshencës.

“Unë kam munguar prej kohësh në tregun muzikor, por kam shijuar frytet e karrierës sime muzikore si këngëtar i dalë pas viteve ’90. Por tregu sot kërkon djem e vajza më trendy.

Unë nuk bëj zhurmë por kam ruajtur fizioniminë time në karrierë. Arma ime më e fortë janë fansat që prej vitesh më ftojnë jo vetëm në Evropë, por dhe në USA, Kanada e Londër”. u shpreh këngëtari shkodran Ervin Bushati.

Ndiqni intervistën e plotë në videon më poshtë.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

GAZETAT/ Faqet e para të shtypit të përditshëm shqiptar, e shtunë 4 maj 2019…

Faqet...

MOTI/ Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e sotme, e shtunë 4 maj 2019…

Sipas...

HOROSKOPI/ Çfarë parashikojnë yjet për fundjavën, a do të keni fat në aktivitetin tuaj…?!

DASHI...

Close