FOTO – Profesori shkodran merr pjesë me flamurin kuqezi, kapsula detare nis ekspeditën në Oqeanin Paqësor…

Biologu detar dhe pedagogu i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, shkodrani Sajmir Beqiraj i është bashkuar një ekspedite shkencore oqeanike në zonën e Mikronezisë, në brezin tropikal të Oqeanit Paqësor.…

FOTO – “Cigani Bond”…lindi në një karavan buzë rruge, sot është cigani i parë miliarder në Angli

“Emri im është Bond… Cigani Bond”. Kështu e nis rrëfimin e tij Alfie Best, cigani i vetëm miliarder në Britaninë e Madhe, i cili sapo ka shpenzuar 4.5 milionë paund…

FOTO – Tre milion numra telefoni të shqiptarëve për shitje online, mister kush i nxori…

Përdorimi telefonave celular për të gjithë ne është kthyer në një pjesë të domosdoshme të jetës tonë. Numrat e telefonit të 3 milion shqiptarëve janë reklamuar në një faqe në…

“Një asteroid i madh do të kalojë shumë afër Tokës”, shkencëtarët japin alarmin dhe përcaktojnë datën…

Shkencëtarët kanë njoftuar se një asteroid i madh do të kalojë në një distancë relativisht të afërt nga Toka më 27 maj. Asteroidi është një nga më të mëdhenjtë që…

Pas Arilena Arës, programi me autor gazetarin e njohur shkodran, “i rren mendjen” edhe “Edi Ramës”…

Pasi njoftoi largimin nga “Portokallia”, shumë u aludua se ku mund ta shihnim Florjan Binajn, madje u përfol se në planet e tij ishte politika, gjë që u hodh poshtë…

Facebook dhe Instagram mund të mbyllen në Europë, Meta jep arsyet e veprimit që mund të ndodhë shpejt…

Meta ka paralajmëruar se do të mbyllë Facebook-un dhe Instagramin në Evropë nëse nuk është në gjendje të transferojë, ruajë dhe përpunojë të dhëna në serverët e saj me bazë…

Sulmon smartphone-t dhe boshatis llogaritë bankare, një virus i ri po godet Italinë, çfarë duhet të bëni…

Një virus i ri ka vënë në shenjestër smartphont-t Android edhe në Itali, me objektiv vjedhjen e fondeve nga aplikacionet financiare që përdoret nga viktimat. ‘Ansa’ raporton se virusi quhet…

FOTOLAJM – “Kiu Fiu i selisë së PD- së”, pas emërimit të Enkelejd Alibejt në Shkodër, publikohet fotoja e veçantë…

Mjeshtri i madh, Avni Delvina, sjell një punim befasues lidhur me detyrën e re që iu ngarkua Enkelejd Alibeajt, atë të drejtuesit politik në Shkodër, pasi u emërua nënkryetar i…

VIDEO – Njeriu kundër ariut, kush fiton në mundjen e krahut mes të dyve…?!

Kemi parë shpesh video ku femra luftarake rivalizojnë dhe jo vetëm, arrijnë të mposhtin meshkujt në një sport luftarak që historikisht është personifikuar si sport burrash. Flasim për mundjen e…

NGA ALBERT VATAJ – Çdo ditë n’Shkodër, asht nji zgjim t’amelcuem n’tamlin e nji gjini mëkumun prej dashnimit dhe legjendës

Çdo ditë n’Shkodër, asht nji zgjim t’amelcuem n’tamlin e nji gjini mëkumun prej dashnimit dhe legjendës. Asht nadje heret nan Rozafat. Përlotem tue e mallnue e përpëlitem tue ju lut…

Del në qarkullim lista me rrogat e qytetarëve, tjetër skandal me të dhënat private të shqiptarëve…

Tjetër skandal me të dhënat private,del në qarkullim lista me rrogat e qytetarëve. Pas skandalit të patronazhistëve një tjetër skandal i rëndë ndodh me të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë.…

Roboti identifikon shkëmbinj me origjinë vullkanike, NASA bën zbulimin e madh në planetin Mars…

Një zbulim i rëndësishëm është bërë nga NASA, ku roboti Mars Perseverance ka identifikuar në planetin e kuq shkëmbinj me origjinë vullkanike, të cilët mund të jenë produkt i ndonjë…