“Qeni nuk është miku më i mirë i njeriut”, eksperimentet përmbysin legjendën urbane për kafshën besnike…

Eksperimente të reja tregojnë se qentë nuk janë aspak mirënjohës ndaj të zotëve, por servilë. Prej kohësh dihet se qentë përfaqësojnë një mënyrë shumë të privilegjuar jetese në këtë planet.…

“Boll me sulme këlysh”, Anila Basha paralajmëron Karlo Bolinon: Do filloj të flas dhe do japësh llogari te Arben Kraja!

Anila Basha ka reaguar pas një seri sulmesh që një gazetar i “Shqiptarja.com” – media online nën pronësi të italianit Karlo Bolino, ka lëshuar së fundi ndaj saj. Në një…

“Do vijnë në paqe, por SHBA do t’i sulmojë”, ‘udhëtari i kohës’: Alienë 2 metra të gjatë do të zbarkojnë në Tokë në maj të 2022

Një artikull befasues është publikuar nga tabloidi britanik ‘The Sun’, që ka tërhequr jo pak vëmendje. Tabloidi ka publikuar deklaratën e një personi të vetëquajtur ‘udhëtar në kohë’, i cili…

“Kompanitë mund të ndalojnë vendosjen e mbulesës në kokë”, Gjykata Europiane e Drejtësisë lejon punëmarrësit të veprojnë

Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka marrë vendim që kompanitë mund të ndalojnë vendosjen e mbulesës myslimane në kokë, me kushte të caktuara. Kjo Gjykatë, ka thënë në vendimin e saj…

“Alienët kanë qenë për 50 vjet në kontakt me Tokën”, flet prestigjiatori i njohur që u fut në bazën sekrete amerikane

“Alienët kanë qenë në kontakt me tokën për rreth 50 vjet”. Kështu është shprehur për Daily Star, Yuri Geller, i njohur në botë për aftësitë e tij të jashtëzakonshme prej…

“Më fal për stërmundimin e vogla jeme por jeta është sfidë…”, letra prekëse e një nëne shkodrane për vajzën 9 vjeçare

Jemi menduar gjatë para se ta publikojmë këtë letër. Në pamje të parë, është një letër e thjeshtë, intime, e një nëne që i shkruan vajzës 9 vjeçare në përfundim…

FENOMENI – Tragjedia e punëtorit shqiptar në Itali në 2016 vjen si lajm i ditës në 2021 nga mediat shqiptare..?!

Ditën e sotme, në orët e pasdites, media tradicionale dhe online kanë përcjellë një lajm për fatin tragjik të një shtetasi shqiptar në Itali. Si gjithmonë, ShkodraWeb Media para publikimit…

Ditë me të shkurtra edhe në 2021, nga viti 2020 Toka rrotullohet më shpejt…

Për shkak të pandemisë, viti 2020 na dukej se nuk do të mbaronte kurrë, por në të vërtetë ai iku, me 28 ditë me kohëzgjatjen më të shkurtër të regjistruar…

“Kryeministri ynë nuk është Edi Rama, por një klon…”, habit konspiracionisti Alfred Cako, ja kush udhëheq…

Konspiracionisti Alfred Cako ka qenë i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rrethi katror”, ku ka folur për një sërë çështjesh, mes të cilave edhe emërimin e Blendi Çuçit në…

“Bëjeni si të doni, vetëm të gjallë mos e bëni më”, viti 1987 ose kur barcaletat në Shkodër përdoreshin për të sfiduar Enver Hoxhën

Një punonjës i Uzinës Elektronike pati telashe dy vjet pas vdekjes së Enver Hoxhës. Shkak për këtë u bë një barsoletë që ai tregoi në prani të një operativi të…

“Kemi prova përfundimtare për praninë e…”, shkencëtarët e NASA-s zbulojnë atë që nuk e kishin menduar kurrë

Agjencia Hapësinore Amerikane, NASA ka bërë me dije se ka prova përfundimtare për praninë e ujit në sipërfaqen e ndriçuar të Hënës. Ky zbulim i jep një tjetër rëndësi Hënës.…

“Perktheva ‘Iliaden’ nga shqipja në shqip”, Gjon Shllaku: “Iliada” e Homerit është shkru në Gegnisht…

“Gegnishtja nuk është dialekt i asnji gjuhe, përfshi Shqipen. Gegnishtja asht gjuha ma e vjetër e kontinentit e për fat të mirë flitet edhe sot e kësaj dite, ashtë një…

Open

Close