Aeroport që ofron testin e virusit nga 4 maji, ja sa euro duhet të paguani për të udhëtuar të qetë…

Duke nisur nga data 4 maj, Aeroporti i Vjenës do të ofrojë mundësinë e testimit për korona virusin. Personat që hyjnë në Austri duhet të posedojnë një certifikatë shëndetësore që…

Shifra inkurajuese nga Spanja, vetëm 164 jetë të humbura nga virusi dhe vetëm 838 raste të reja pozitive në 24 orë

Spanja ka shënuar një tjetër rekord të rënies së numrit të jetëve të humbura dhe të të infektuarëve në 24 orë. Sikurse raportojnë mediet vendase për herë të parë numri…

“Virusi doli nga laboratori në Wuhan”, sekretari i Shtetit Pompeo: Bënë gjithçka për ta mbajtur botën në errësirë

Akuzat kundër Kinës nga Shtetet e Bashkuara në lidhje me origjinën dhe përhapjen e Covid-19 vazhdojnë. Sulmi i fundit vjen nga Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo, i cili tha:…

E diela e parë në Gjermani ku kishat rihapin dyert, masa të forta për distancimin social në këto institucione…

Kishat në Gjermani janë hapur për shërbimet e së dielës për herë të parë që kur mbyllja nisi muajin e kaluar Rihapja e kishave është lehtësimi i fundit i kufizimeve…

VIDEO – Pas 20 ditesh shfaqet në publik, ekspertët mjekësorë tregojnë shenjat në duart e Kim Jong-un dhe flasin…

Shenjat në duart e liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un sugjerojnë se ai mund t’i jetë nënshtruar një operacioni në zemër, thonë ekspertët mjekësorë, sipas “Daily Mail”. Jong-un bëri…

Spanja nis ri- hapjen pavarësisht numrit të lartë të jetëve të humbura, sot dita e parë e lehtësimit të masave…

Spanja arrin shifrën e 25 mijë jetëve të humbura nga virusi në vend. Sipas raportit të ministrisë së Shëndetësisë në Spanjë në 24 orët e fundit janë regjistruar 276 jetë…

“Do të kemi diçka për të thënë për të në kohën e duhur”, Presidenti Trump nuk komenton rishfaqjen e Kim Jong Un

Presidenti Donald Trump nuk pranoi të komentojë të premten mbi një raport të agjencisë shtetërore të lajmeve të Koresë së Veriut se lideri i vendit Kim Jong Un kishte bërë…

FOTO – “Ringjallet” diktatori koreanoverior, pas hamendësimeve mbi shendetin e tij Kim Jong Un pret shiritin e…

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, bëri paraqitjen e tij të parë publike pas 20 ditësh, pas thashethemeve për shëndetin e tij. Shumë media aluduan mbi faktin se ai…

SHBA- të miratojnë ilaçin që lufton virusin, Presidenti Trump jep lajmin shpresëdhënës…

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka miratuar një ilaç që mund të përdoret për trajtimin e koronavirusit të ri, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump. Trump ka thënë se…

VIDEO – “Ja kur do jetë gati vaksina”, i vënë në qendër të teorive konspirative, Bill Gates publikon video-mesazhin

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, fondacioni i të cilit po përqendrohet në përpjekjet e tij për të luftuar koronavirusin me krijimin e një vaksinë kundër COVID-19, ka shpjeguar me anë…

OBSH e vlerëson Suedinë si “një model për arritjen e një normaleje të re”, s’ mori masa të forta për pandeminë

Modeli suedez i përgjigjes ndaj pandemisë coronavirus u bë një nga më të diskutuarit në botë. Përkundër shumicës dërrmuese të vendeve, të cilat imponuan kufizime pak a shumë të rrepta,…

“E pamundur që virusi të prekë dy herë një person”, lajm shprese nga Koreja e Jugut por OBSH frenon optimizmin

Sipas studiuesve në qendrën e Koresë së Jugut për Sëmundje dhe Parandalim (CDC), është e pamundur që korona virusi të prekë një njeri dy herë. Ky lajm shihet si shpresë…