FOTO – “Shëtisin shpesh së bashku që të shmanget…”, dalin pamjet e Kim Jong-Un me sozinë e tij…

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un është filmuar në korrik të vitit 2017 duke biseduar me sozinë e tij, i cili ishte veshur identik si ai, duke shtuar…

Kritikat për virusin, Kina i përgjigjet SHBA-së me një “etiketim” për zyrtarin e lartë amerikan…

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shtuar së fundmi kritikat kundër Kinës, duke thënë se ky shtet nuk ka bërë mjaftueshëm për të ndalur korona virusin kur është shfaqur për herë…

“Asnjëherë ka pasur si ky…”, Presidenti Trump: Pandemia më e keqe se ’11 Shtatori’ dhe “Pearl Harbour’ për SHBA-të

Deri tani atje janë infektuar më shumë se 1.2 milionë persona nga të cilët kanë ndërruar jetë rreth 74 mijë. Shtetet e Bashkuara janë vendi me pasojat më të rënda…

Kancelarja Merkel “bekon” rifillimin e Bundesligës, ja kur pritet të rinisë futbolli në Gjermani…

Ditën e sotme kancelaria Angela Merkel i ka dhënë dritën jeshile Federatës Gjermane, për rifillimin e kampionatit, por në masa të rrepta për të qenë sa më të sigurt nga…

“Nuk kreu asnjë operacion për zemrën”, sherbimet inteligjente të Koresë së Jugut zbulojnë të vertetën për Kim Jong- Un

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un me shumë gjasa ka qëndruar “i fshehur” për shkak të shqetësimeve nga koronavirusi kur u duk se ishte zhdukur muajin e kaluar,…

“Numri i të infektuarëve 10 herë më i lartë”, studimi gjerman: Një në pesë persona nuk shfaq simptoma të virusit…

Numri i të infektuarve me Covid-19 në Gjermani është mbi 10 herë më lartë se sa numri i rasteve të konfirmuara, bazuar në një studim të Universitetit të Bonit në…

INVESTIGIMI – Si një kompani ajrore iraniane ndihmoi në përhapjen e korona virusit…

Një investigim nga “BBC News Arabic“, ka analizuar të dhënat që tregojnë se si linja ajrore më e madhe e Iranit, Mahan Air vazhdoi punën edhe pse qeveria i kishte…

“Zgjedhjet parlamentare dhe lokale më 21 qershor”, Serbia e Vuçiç vendos: Më 6 maj hiqet gjendja e jashtëzakonshme

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale në Serbi do të mbahen më 21 qershor, bëri të ditur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ai u takua paraprakisht me përfaqësuesit e partive politike, që…

“Deklarata të çmendura”, Kina reagon pas komenteve të Sekretarit Amerikan për origjinën e korona virusit

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me origjinën e koronavirusit, duke i cilësuar ato si “të çmendura”. CCTV tha…

LISTA – Cilat janë vendet që nuk kanë deklaruar asnjë rast me virus, dy shtete i përkasin Europës…

Derisa numri i të infektuarve në mbarë botën i ka kaluar 3.5 milionë, ekzistojnë ende disa vende që nuk kanë raportuar ende as edhe një rast me COVID-19. Më poshtë,…

“Besoj se në fund të vitit vaksina do jetë gati”, Trump optimist ndërsa ekspertët: Zakonisht duhet…

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se ai beson se një vaksinë mund të jetë gati deri në fund të vitit. Por sa mundësi ka kjo?vaksine “Ne kemi shumë besim…

Vetëm 5 raste të reja me virus në 24 orë por regjistrohen edhe dy jetë të humbura në Maqedoninë e Veriut…

Maqedonia e Veriut po shënon ulje të ndjeshme të rasteve të reja me virus teksa vetëm 5 janë regjistruar në 24 orët e fundit nga 249 teste të bëra. Tashmë…