SHBA- të miratojnë ilaçin që lufton virusin, Presidenti Trump jep lajmin shpresëdhënës…

Administrata amerikane për Ushqim dhe Ilaçe ka miratuar një ilaç që mund të përdoret për trajtimin e koronavirusit të ri, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump. Trump ka thënë se…

VIDEO – “Ja kur do jetë gati vaksina”, i vënë në qendër të teorive konspirative, Bill Gates publikon video-mesazhin

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, fondacioni i të cilit po përqendrohet në përpjekjet e tij për të luftuar koronavirusin me krijimin e një vaksinë kundër COVID-19, ka shpjeguar me anë…

OBSH e vlerëson Suedinë si “një model për arritjen e një normaleje të re”, s’ mori masa të forta për pandeminë

Modeli suedez i përgjigjes ndaj pandemisë coronavirus u bë një nga më të diskutuarit në botë. Përkundër shumicës dërrmuese të vendeve, të cilat imponuan kufizime pak a shumë të rrepta,…

“E pamundur që virusi të prekë dy herë një person”, lajm shprese nga Koreja e Jugut por OBSH frenon optimizmin

Sipas studiuesve në qendrën e Koresë së Jugut për Sëmundje dhe Parandalim (CDC), është e pamundur që korona virusi të prekë një njeri dy herë. Ky lajm shihet si shpresë…

“Me 99% ka ndërruar jetë”, ish- zyrtari i Koresë së Veriut flet për Kim Jong Un: Lajmi mund të jepet këtë fundjavë

Ji Seong-ho, një ish- zyrtar i Koresë së Veriut është shprehur për mediat e huaja se është 99% i sigurt se diktatori Kim Jong-un ka ndërruar jetë gjatë ndërhyrjes kirurgjikale…

Kërkonte foton perfekte për të festuar fundin e karantinës, humb jetën 31- vjeçarja pasi bie nga shkëmbi…

Një vajzë 31-vjeçare ka rënë nga një shkëmb 35 metra i lartë dhe ka ndërruar jetë, në përpjekje për të bërë pozën perfekte që të festonte fundin e karantinës. Aksidenti…

“Pandemia e virusit do të zgjasë 18 deri në 24 muaj”, studimi amerikan: Nuk do të ndalet derisa të infektojë…

Virusi i rrezikshëm që ka shpërthyer në të gjithë botën ka të ngjarë të jetë i përhapur për të paktën edhe 18 muaj deri në dy vjet dhe deri atëherë…

93 jetë të humbura 24 orët e fundit nga virusi, numri i testeve kalon shifrën 1 milion në Turqi…

Numri i jetëve të humbura nga korona virusi në Turqi është ngjitur në 3.174, pasi vendi regjistroi 93 raste të tjera në 24 orët e fundit. Sipas tabelës ditore me…

“Virusi e ka origjinën në laboratorin kinez”, Trump i bindur: Kam prova, OBSH-së duhet t’i vijë turp…

Presidenti amerikan Donald Trump shfaqet dyshues, madje duket se nenvlereson agjencitë e tij të inteligjencës duke sugjeruar se ai ka parë prova qe coronavirus origjinën e ka nga nje laborator…

Kryeministri i Rusisë rezulton pozitiv, merr lajmin ndërsa ishte në një mbledhje virtuale të qeverisë…

Kryeministri i Rusisë Mikhail Mishustin infektohet me korona virus. Sipas medias së huaj, ai ditën e sotme ka drejtuar një seancë të qeverisë në mënyrë online dhe e mori lajmin…

“Duhet shumë kujdes, mos të rrezikojmë”, shkencëtarët: Vaksina për virusin do vijë më shpejt nga sa pritej…

Duke marrë parasysh se tashmë provat klinike janë në zhvillim e sipër, shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit thonë se një vaksinë për COVID-19 mund të jetë e gatshme shumë më…

“Suedia mund të jetë shembulli për t’u ndjekur”, OBSH promovon “modelin” nordik për “fazën 2” të pandemisë…

Suedia po, Suedia jo. Të gjithë të flasin për vendin nordik dhe masat e saj të buta të bllokimit dhe izolimit. Organizata shëndetësore botërore, nga ana tjetër, nuk ka dyshime.…