Orientimi strategjik i Shqipërisë drejt SHBA -BE i tronditur thelle,shqiptaret do ta refuzojne me cdo mjet

Nga Petrit VASILI Per shkak te nje kryeministri peng interesash te erreta Shqiperia sot gjendet ne ç’orientimin me te rende dhe te qellimshem strategjik dhe kombetar si asnje here ne…

PD rezolutë në Parlament për të ndalur kërcënimet dhe fyerjet e zyrtarëve të lartë shtetërorë ndaj gazetarëve!!!

Nga Albana VOKSHI Shantazhimi dhe intimidimi i Kryeredaktores së Monitor  Ornela Liperi dhe Kryeredaktorit të Panorama, Robert Rakipllari, gjatë një përballje televizive me Kryetarin e Bashkisë Tiranë, dëshmon që liria…

“Ilir Meta ka në dorë paqen dhe luftën në Ballkan”

Nga Frrok ÇUPI Kjo që bëri sot me detin presidenti i Republikës, duket qartë se lidhi fijen ballkanike që po nxitonte drejt luftës. Kishte ardhur puna në zgrip: Luftë a…

“Presidenti konsensual i Ramës ka lidhje më dëshirën e tij për destabilizimin e rajonit”

Akoma do ta mbajë Partia Socialiste, si kryeministër, një individ të mbushur me ligësi antikombëtre? E dëgjuat ligësinë Rama në Prishtinë për “presidentin konsensual” të dy shteteve? Një turp që…

Sheh Ditmir Bushatin me babain në kafe, gazetari Xhafka: Sperma e tij ngado, ngado, ngado…

Nga Agim XHAFKA Sot në mëngjes tek kafja erdhi dhe Sul Bushati, ish-drejtues komunist i Veriut të vendit për vite e vite, shoqëruar nga i biri, Ditmir Bushati, sot ministër…

Fitorja me Teutën, thumbon ish- sulmuesi i Kombëtares: Gazetarët e mediave lokale nuk do të kërkojnë…

Mbas fitores së sotme (djeshme) ndaj rivalit direkt, që ishte njëkohësisht një hap i madh për qëndrimin në Superiore, nuk besoj se gazetarët e mediave lokale të Shkodrës do të…

“Ma shpif shpikja e Ramës për president të përbashkët, por kurrsesi për arsyen idiote të Bashës”

Nga Astrit PATOZI Kosova dhe Shqipëria nuk paskan nevojë për një hajdut më shumë, ndaj edhe idea e Edi Ramës për një president të përbashkët nuk paska vlerë. Kështu paska…

Ngjela mesazh për Vuçiç: Korrupsioni kryeministror shqiptar është “një njëri i vdekur tashmë”

Presidenti i Serbisë, Vuçiç, deklaroi dje kapitullimin e Serbisë, me pretendimin që “Kosovën e mbron Uashingtoni dhe Londra”. Ai e pa këto ditë me ngashërim dhe tërbim që elita e…

Ish- deputeti demokrat kujton “çadrën e lirisë”, Patozi: Mos e mallkoni kot 18 shkurtin!

Nga Astrit PATOZI Ka shumë njerëz që e kujtojnë sot Republikën e Re të Lulzim Bashës njësoj si një të vdekur, që ka ikur fiks një vit më parë. Dhe…

10- VJETORI I KOSOVËS/ Rexhep Qosja: Pse nuk e pranoj dekoratën e këtij regjimi

Nga Rexhep QOSJA Prej medieve mësova se qenkam i dekoruar me Medaljen Presidenciale në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës: i dekoruar për pjesëmarrje në Konferencën e Rambujesë e të Parisit…

Buka e përditshme

Nga Edmond TUPJA Me bukën e përditshme, me mënyrën se si ta fitojë atë ndershmërisht, merret shqiptari i ndershëm tek bën një punë të ndershme në këtë shtet ku pandershmëria…

Një kerkesë e rrezikshme fondamentaliste albanofobe!

Nga Sali BERISHA Te dashur miq, kerkesa per zhdukjen e Çamerise nga tekstet, historia dhe fjalori i shqiptareve eshte kerkese e denje vetem per albanofobe fondamentaliste. Keto dite mediat informuan…