Korrupsionin nuk mjafton ta mallkojmë, por ta denoncojmë!

Nga Mentor KIKIA Matja e perceptimit të publikut mbi korrupsionin, nga organizata ndërkombëtare siç është TIA, e rendit Shqipërinë çdo vit në top listën e vendeve më të korruptuara të…

Kjo fitore si e Lulit!

Nga Andi BUSHATI Më në fund Lulzim Basha e kapi një fitore. Madje fiks ashtu siç do ta kishte dashur. Me pjesmarrje sikur ta kishte shkruar vetë me dorë, me…

Kujt i sherben zbehja e genit shqiptar te Gjergj Kastriotit dhe pse po tentohet te sllavizohet

Nga Blerti DELIJA Ka disa gjera qe jane te shenjta. Pa qene te adhuruara ne emer te nje besimi fetar. Simbolet e nje kombi jane te tilla. Nuk vlen vetem…

Po mbytet njerëzia… Të rrojë Qeveria

Nga Bledi MANE Ka filluar një garë e fortë mes dy deteve që na lagin këmbët e na freskojnë kokën. Një garë e fortë që deri më tani nuk e…

Selam o Selam!

Nga Blerti DELIJA Nuk ka perfunduar ende votimi, por sic duken bathet Selami do te humbase ne zgjedhjet brenda PD. Dalja ne nje konference per shtyp e tij pa u…

Open

Close