Shqiperia depresive..

Nga Bledi MANE Aspak per modesti por ne raport te drejte me financat e mia dhe me profesionin, kam nje marredhenie periodike pa luhatje me rrugen, me qytetin, me njerezit.…

Mos ekranizoni çdo tragjedi familjare

Nga Manjola Arizaj Zeka Çfare u arrit me ate video? Kush eshte qellimi i saj? Pse ai terror ndaj femijeve, besoj jo pak te traumatizuar edhe pas kesaj qe u…

I tregon henen me dore, ai shikon gishtin tregues…

Nje koleg i yni gazetar, Elvis Nabolli, pasi ka qene i pranishem dhe ka pare tmerr me sy per shkak te shperthimit te ndodhur ne katin e pare te nje…

Kazani i moralit mediatik na ofroi një lajm prodhim vendi

Jo rradhe na ka qelluar te shohim sesi ne vendet arabe, Indi apo edhe ne Kinen e larget masakrohet mediatikisht e fizikisht femra qe kapen “mat” ne nje lidhje jashtemartesore.…

Nuk ka ujë që e lan, as Lulin as Monikën

Nga Blendi BUSHATI Një luftë sa e paprecedentë po aq edhe absurde ka nisur mes PD- së dhe LSI-së për të marrë të drejtën se kush e ka monopolin e…

Nuk ke per ta gezuar fitoren me vota te vjedhura!

Nga Astrit PATOZI Manipulimet dhe deformimet flagrante të votës nuk i ka gezuar askush në Shqipëri. Në të gjitha llojet e zgjedhjeve. Si kur kemi qenë ne në pushtet, ashtu…

Mire se “baroni i droges” eshte brenda, po me “Eskobarin e Ballkanit” cfare u be?

Nga Blerti DELIJA Nje person i konsideruar si “baroni i droges” u rikthye ne burg pas vendimit te nje gjykate Apeli. Sic kane ardhur kohet, nuk kane me rendesi emrat…

Atdheu si kurth, nga jashte brenda dhe nga brenda, brenda

Është e vështirë, në mos e pamundur që të ketë një konsensus të plotë në Shqipëri në identifikimin e “hierarkisë” së të keqes. Domethënë, të problemeve më të mëdha që…

Kemi ushtri NATO apo ushtri gjirizi…?!

Nga Blerti DELIJA Kane plasur ujrat e zeza ne Ksamil! Kush mendoni se duhet te nderhyje? E kush tjeter, FA- Forcat e Armatosura apo sic i quajme random ushtria. Tashme,…

Shperthen Jozefina Topalli: Moj kohe, rend me shpejt se tmerri im!

Nga Jozefina TOPALLI Sot kur, KQZ miratoi me 7:0 rezultatin perfundimtar te 25 qershorit , ku e majta ka me shume se 2 fishin e votave te Listes Basha, Kryetari…

Një popull që nuk këndon në kor, s’e dëgjon askush!

Nga Besi BEKTESHI Kombet dhe popujt e mëdhenj, të fortë, me vullnet, në përpjekje të vazhdueshme me jetën për ti marrë të gjitha të mirat kohës, këndojnë në kor! Si…

Edi Rama: Djalli fshihet ne detaje…

Nga Edi RAMA Ka ende shumë rrugë për të dalë nga tuneli i një historie të rëndë mizorish të përgjakshme, siç është historia e Ballkanit, ku vitet e fundit janë…

Open

Close