Intervista e Rames ne VoA, Basha: Shkoza perfaqeson mashtrimin e pafytyre te Rames

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka reaguar ndaj intervistes se Kryeministrit Rama ne VoA. Ai eshet ndalur tek ceshtja e shembjes se ndertimeve pa leje ne Shkoze duke shkruajtur: “Drama e 400 familjeve qe po hidhen ne rruge, nuk perfaqeson asgje, thote Rama i bezdisur kur pyetet ne New York per hallet e vendit. Shkoza perfaqeson mashtrimin e pafytyre te Rames qe ju premtoi legalizim ne fushate, dhe pas zgjedhjeve u ve rruspen. Shkoza perfaqeson krim prej pushtuesi mbi mijera femije, prinder e te moshuar nen terror dhe dhune fizike dhe psikologjike. Shkoza perfaqeson banden politiko-kriminale qe ka marre peng Shqiperine dhe te ardhmen tone. Shkoza perfaqeson pësimin qe duhet bere mesim se kush dhunon apo blen voten sot, te dhunon shtepine, femijet dhe jeten neser.”. /ShkodraWeb/