Goditen me grushte stafi i Urgjences se Pediatrise, nuk dihen arsyet

Një sherr ka ndodhur mbrëmjen e sotme në pediatrinë e QSUT në kryeqytet. Mësohet se disa persona të cilët mendohen sa janë romë kanë goditur me grushte stafin e urgjencës, venacarisht nje infermiere. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes, por dyshohet se stafi është goditur për shkak të detyrës. Forca policie kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve dhe identifikimin e autorëve.