Video/ Skandal, gra shtatzena dhe femije shtrire pertoke ne tragetin e Barit

Sot pas 27 vitesh, situata ka ndryshuar për mirë, por jo në të gjitha herët. Këto pamje të publikuara disa ditë më parë, tregojnë edhe njëherë panoramën e shëmtuar të fillim viteve 90’. Ka qenë një qytetare e cila duke ardhur nga Italia për në Shqipëri, ka postuar këto pamje nga linja e tragetit Bari- Durrës.  “Pershendetje Shqiperia jone! Shikojeni pak se cfare behet me tragetet e linjes Bari-Durres. Hera e pare qe vij ne Shqiperi me traget, eshte cnjerezore qe 1 grua shtatzane te fleje ne dysheme gjithashtu edhe femije, 1 apo 2 vjec vetem sepse trageti nuk ka dhoma te lira…”, shkruan nje emigrante shqiptare qe kthehet ne atdhe permes linjes detare.

Pershendetje Shqiperia joneShikojeni pak se cfare behet me tragetet e linjes Bari-Durres. Hera e pare qe vij ne Shqiperi me traget, eshte cnjerezore qe 1 grua shtatzane te fleje ne dysheme gjithashtu edhe femije, 1 apo 2 vjec vetem sepse trageti nuk ka dhoma te lira…

Pubblicato da Shqiperia jone su Mercoledì 2 agosto 2017