MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 25 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në veri ku nuk përjashtihet mundësia e reshjve të izoluara. Zona qëndrore dhe jugu do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 10/24°C
Zona e ulët 10/27°C
Zona bregdetare 12/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari