NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

“Nusja e ardhshme e djalit të kryeministrit mes dhjetëra viktimave”, CNN amerikan shkruan për tërmetin në Durrës

Nusja e ardhshme e djalit të kryeministrit shqiptar Edi Rama ishte mes dhjetëra personave qëhumbën jetën kur një tërmet shkundi vendin të martën, konfirmon zyra e kryeministrit të Shqipërisë, kështu shkruan televizioni prestigjioz amerikan, CNN.

Kristi Reçi, e fejuara e djalit të Kryeministrit shqiptar Gregor Rama, humbi jetën në tërmet me prindërit dhe vëllanë e saj.


Gregor Rama kishte postuar më herët në Instagram një histori, në të cilën shkruante se “mes shumë viktimave të kësaj tragjedie është edhe personi më i afërt për mua, së bashku me vëllain e saj, nënën dhe babanë”, duke shtuar se ata “u gjetën nën rrënoja”.

Të paktën 40 njerëz humbën jetën në një tërmet me madhësi 6.4, i cili goditi qytetin portual të Durrësit, rreth 36 kilometra nga kryeqyteti i vendit Tirana, të martën në mëngjes. CNN shkruan se ky është tërmeti më i fortë që goditi kombin evropian në 40 vjet.

Qindra u lënduan gjithashtu në incident dhe disa janë ende të humbur, ndërsa operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë.

Ky rajon ka regjistruar sërish tërmete të enjten në mëngjes, me një tërmet 5.0 dhe një madhësi 4.8 të regjistruar, sipas zëdhënëses së Ministrisë së Mbrojtjes, Albana Agastra.

Copyright © ShkodraWeb Media ׀׀ Të gjitha materialet tona mund të përdoren lirisht nga mediat e tjera por duke përmendur burimin se nga është marrë informacioni.
Për t’u abonuar në kanalin tone në YouTube ShkodraWeb TV mjafton të klikoni: SUBSCRIBE dhe do të informoheni me lajme me video por dhe argëtoheni pa fund me humor të zgjedhur! Për të marrë njoftime për video të reja, ABONOHU tani!