“Nuk do të hiqet asnjë grua në bashkitë e djathta…”, Rama jep porosi për drejtuesit e 4 qarqeve në Veri të vendit

Kryeministri Rama ka takuar sot drejtuesit e 4 qarqeve të veriut, të cilëve u ka kërkuar që të bëhet kujdes me lëvizjet politike që do të kryhen në administratat e bashkive, deri tani të djathta. Rama ka ripërsëritur se asnjë grua apo vajzë në bashki nuk do të hiqet nga puna. “Nuk do hiqet asnjë nga puna nga bashkitë ku kanë qenë të djathtët në drejtimin e tyre. Të shihen vetëm postet politike. Nuk duhet prekur asnjë grua e vajzë. Çdo vendim të merret në bazë të meritës”, ka qenë porosia e Ramës.


Për t’u bërë pjesë e grupit ShkodraWeb Media mjafton të klikoni: Join Group" dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi ShkodraWeb Media ju mirëpret!