VIDEO – “Hajdut i çertifikuar me vendim gjyqësor…”, Gazment Bardhi nga Vau- Dejësi për kryebashkiakun Babani: Ministria pengoi…

“Protestat? E vetmja rrugë jo si dëshirë e jona por si një mundësi për ta shpëtuar Shqipërinë është largimi i kësaj qeverie që ka marrë peng të ardhmen tonë dhe…

VIDEO – Nuk ishte “defekti mekanik” që solli rënien e avionit me 176 pasagjerë në bord, përgjegjësia është e Iranit

Një video e publikuar nga mediat britanike, duket se hedh dritë mbi rënien e avionit ukrahinas pak pas ngritjes nga pista e aeroportit ndërkombëtar të Teheranit në Iran. Ndërsa si…

VIDEO – Rindërtimi, policia zbulon detaje nga prita ndaj ish- pronarit të MPlus TV, dalin në skenë edhe disa emra…

Është ulur nga një makinë tip “Benz” në orën 06.35 të mëngjesit të së martës. Qetësisht, ka hapur derën e djathtë të pasme të makinës dhe ka nxjerrë dy çanta.…

VIDEO – “Vit të mbarë o Shkodër”, Komisioni “Drejtësi dhe Paqe” vazhdon traditën e koncertit festiv të fillimvitit në Shkodër

Komisioni “Drejtësi dhe Paqe” ka vijuar traditën e tij në organizimin e koncertit festiv “Vit të mbarë o Shkodër” në Teatrin “Migjeni”. Pasi lindi si një iniciative e Provincës Françeskane…

VIDEO – Humbën të afërmit në Karaburun, 16 vite pas tragjedisë shoqata “9 janari 2004” kërkon që çeshtja të kalojë në SPAK

16 vite pas tragjedisë së 9 Janarit, familjarët e personave që humbën jetën kërkojnë ende drejtësi. Të zhgënjyer nga të gjitha shkallët e gjyqësorit, familjarët kanë besim në krijimin e…

VIDEO – Dalin pamjet e grabitjes, 28 vjeçari me kapuç në kokë e levë në dorë mori 600 mijë lekë dhe dy…

Specialistët për Hetimin në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Specialistët për Hetimin e Veprave Penale ndaj Pronës në DVP Tiranë, menjëherë pas ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e…

VIDEO – Publikohen pamjen e pritës ndaj Kastriot Reçit, puth fëmijën dhe këputet në tokë i pajetë…

Janë publikuar pamjet e atentatit ndaj biznesmenit Kastriot Reçi, ngjarje e ndodhur paraditen e të martes, në orën 10:55 minuta në qendër të qytetit të Rrëshenit. Siç shihet në pamje,…

VIDEO – “Vendi në krizë të thellë politike, të gatshëm të…”, Basha i përgjigjet kryeministrit: Fajin e ka sistemi…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili nga Vjena tha se kriza politike në Shqipëri është artificiale. Në një deklaratë për mediat para takimit…

VIDEO – “Opozita ka shprehur dakordësinë për t’u përfshirë në këtë proces”, Rama publikon pamje zyrat e OSBE në Vjenë

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot zyrat e OSBE në Vjenë, ku vendi ynë do të marrë nesër kryesimin për ta drejtuar atë për një vit. Në një bashkëbisedim me gazetarët,…

VIDEO – “Të hapen shkolla serbe në Shkodër”, Pavlo Jako kryetar i “Rozafa- Moraça”: 7 janari të shpallet festë zyrtare

Besimtarët orthodhoks sipas kalendarit Julian kremtojnë Krishtlindjen më 7 janar. Në festën e krishtlindjeve pakica serbo-malazeze kërkon krijimin e shkollave serbe në Shkodër dhe shpalljen festë zyrtare të 7 janarit.…

VIDEO – “Çfarë të kujton 25 Shkurti 2000?”, pas denoncimit të kryebashkiakut socialist, PD nis me pyetjet publike…

Sot, Partia Demokratike i ka kërkuar zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme verifikimin e të kaluarës kr.iminale të Edi Ramës së Mallakastrës. Sipas të dhënave të mbledhura nga PD, Qerim Ismailaj, rezulton…

VIDEO – Tentojnë të korruptojnë me para policin, vihen në pranga për mitmarrje dy shoferë…

Në funksion të patrullimeve në zona të ndryshme të Tiranës, rrugorët e kryeqytetit kanë ndaluar në rrugën “Ndre Mjeda” drejtuesin e mjetit me iniciale F. M., 58 vjeç, i cili…