VIDEO – Digjet në parkim automjeti, flakët janë shfaqur fillimisht nga brenda makinës…

Merr flakë një mjet në lagjen “Pavaresia” në qytetin e Vlorës. Automjeti mësohet se në momentin e ngjarjes ka qenë i parkuar. Policia ka nisur hetimet dhe dyshimet paraprake janë…

VIDEO – “Koncert në Shkodrën e zemrës sime”, kur arti i sherben kauzës humanitare…

Nisma e veçantë e përbashkët e Vlashent Sata, Bashkisë Shkodër dhe Teatrit “Migjeni”, në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, ishte aktiviteti i organizuar mbrëmë në…

VIDEO – “Ku, kur dhe si e theu qafën Laert Vasili?”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin publikon videon ku duket policia…

Aktori Laert Vasili ka pasur një përplasje të fortë me kolegët e tij sa i takon Teatrit Kombëtar. Aktorët e tjerë e kanë denoncuar atë, duke thënë se Vasili gjatë…

VIDEO – Tirana mbulohet nga uji, reshjet e shiut krijojnë “liqen artificial” në shumë rrugët të kryeqytetit…

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut rënë përgjatë ditës së sotme kanë përm.bytur disa akse në Tiranë, për shkak të fryrjes së lumit të Lanës. Sikurse shihet…

VIDEO – “Sherr” artistësh në mes të Tiranës, përplasje vetëm me fjalë ose jo…Laert Vasili përfundon në spital

“Sherr” verbal, pra me fjalë apo edhe me zënie me duar në mes artistëve? Kjo është dilema që ka ndezur rrjetin, pasi një video nga aktori Laert Vasili është publikuar…

VIDEO – Vajzat kuqeblu të futbollit shpartallojnë edhe Tiranën, 11 gola në ndeshjen e fundit të 2019-ës…

Vajzat kuqeblu të futbollit, vazhdojnë të jenë të paarritshme në Superligë. KFF Vllaznia ka arritur një tjetër fitore shumë të thellë, duke i shënuar plot 11 gola vajzave të Tiranës.…

VIDEO – Vllaznia U15 vazhdon paraqitjet shumë të mira në kampionat, mund edhe bashkëmoshatarët e Tiranës…

Pas humbjes javen e kaluar ndaj Internacional, Vllaznia U15 eshte rikthyer serish tek fitorja ne kampionat. Djemte kuqeblu e kane fituar ndeshjen e rradhes, ate te luajtur ne fushen sportive…

VIDEO – I mori jetën dhe i vuri zjarrin kushëririt, 18- vjeçari shfaqet mjaft i qetë para gjykatës…

I riu që po shikoni në video, është personi i dyshuar nga Prokuroris si autori i ngjarjes së rëndë ku humbi jetën 45 vjeçari Flamur Duçi, ngjarje kjo e ndodhur…

VIDEO – Miratohet Paketa Fiskale për vitin 2020 në Bashkinë Shkodër, ja cilat janë të veçantat e saj…

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi, ka prezantuar paketën fiskale për vitin 2020. Ashtu si edhe në vitet e tjera, parimi mbi të cilin është bazuar hartimi i…

VIDEO – Masat e sigurisë për Vuçiç në Tiranë, policia ndalon të riun që po vendoste një flamur tek “Ismail Qemali”

Ish- kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha me një video të publikuar në FB, denoncon ndalimin e një të riu i cili tentoi t’i vendoste flamurin shqiptar shtatores së Ismail Qemalit…

VIDEO – “Prokurorët e SPAK të heqin dorë nëse…”, PD kërkon ndërhyrjen e ndërkombëtarëve për pastrimin e…

Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka ndërhyrë dhe nuk ka komentuar procesin e përzgjedhjes dhe emërimit të prokurorëve të SPAK, duke patur bindjen se integriteti i kësaj strukture duhet të…

VIDEO – Rama dhe Vuçiç “thumbohen” me diplomaci në Samitin Ballkanik që po zhvillohet në Tiranë…

Iniciativa e Mini Shengenit nuk është oxhak për të shkuarën por nisëm për të ardhmen. Kështu e ka quajtur kryeministri Edi Rama takimin e 3 rajonal për Ballkanin Perëndimor në…