VIDEO – Vuçiç, Zaev dhe Gjukanoviç të shoqëruar nga Rama shohin nga afër pasojat e termetit të 26 nëntorit…

Pak para fillimit të Samitit të tretë rajonal për Ballkanin Perëndimor, liderët e rajonit kanë qenë në Durrës për të parë nga afër dëmtimet e godinave nga tërmeti fatal i…

EMRI + VIDEO + FOTO – Hidhet në erë makina e parkuar para derës së banesës, është në pronësi të një prokurori…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës, ku një makinë ka shpërthyer pasi i kishin vënë eksploziv. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “28 nëntori”…

VIDEO – Rama pret serbin Vuçiç dhe maqedonasin Zaev në Tiranë, në fokus Schengeni Ballkanik por jo vetëm…

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri maqedonas Zoran Zaev janë në Tiranë në kuadër të Samitit të tretë të Shengenit Ballkanik i cili do të jetë dy ditë, në kryeqytet…

VIDEO – Ndërron jetë Agroni, 65 vjeçari që ëndërronte një shtëpi dhe që ia plotësoi “Shqiptarët për shqiptarët”

Ju kujtohet Agroni, 65-vjecari i mbushur me halle dhe sprova?! Qe prej moshes 12-vjecare ai kurre nuk kishte fjetur ne nje banese! Gjate gjithe jetes endej rrugeve, shtrati i tij…

VIDEO – Këshilli Bashkiak i Shkodrës miraton paketën fiskale për 2020-ën, Ademi zbulon letrën e marrë nga Kongresi i…

Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka miratuar sot Paketën Fiskale për vitin 2020, sipas projektit të paraqitur nga administrata Ademi por edhe me disa propozime nga grupet e interesit dhe këshilltarë.…

VIDEO – Presidenti Meta publikon videon e dytë për ndërkombëtarët: Denoncoj përpjekjen për grusht shteti…

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në gjuhën angleze videon e dytë kundër kreut të Këshillit të Lart1ë të Drejtësisë, Ardian Dvoranit. Përmes një mesazhi në Facebook, Kreu i Shtetit shkruan…

VIDEO – “S’ mund të vijojë të jetë një qeverisje për një Shqipëri pa shqiptarë”, mesazhi i fortë i Metës për politikën e qytetarët…

Duke sjellë në vëmendje shifrat e numrit të rritur të azilkërkuesve shqiptarë për vitin 2019, që tha se e kanë tronditur kur i ka lexuar, Presidenti Ilir Meta i bëri…

VIDEO – Dalin pamjet, kryefamiljari shpjegon se çfarë shpërtheu në shtëpinë e tij mëngjesin e sotëm…

Ajo që u raportua nga policia si shpërthim eksplozivi në një banesë në Vlorë rezultoi se ka qenë thjesht një shpërthim dushi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit…

VIDEO – Pamjet e trishta të pas termetit, Rama publikon videon e Laçit të parë nga ajri…

Në Laç janë shembur pallatet e ndërtuara me “punë vullnetare”, të dëmtuara pas tërmetit të fortë të 26 nëntorit. “Ndërkohë që ka nisur projektimi i lagjes së re ku do…

VIDEO – Presidenti serb Vuçiç në tiranë për Mini- Schengenin Ballkanik, ja si pritet nga Vetëvendosje!…

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç mbërrin sot në Tiranë në kuadër të punimeve për të ashtuquajturin Mini-Schengenin Ballkanik. Po ashtu ne kete takim do te jete edhe kryeministri maqedonas, Zoran Zaev,…

VIDEO – “I ke bërë llogaritë gabim”, Basha reagon ashpër ndaj Ramës pas dënimit të Salianjit nga gjykata…

Ka qenë i ashpër kreu i PD-së, Lulzim Basha ndërsa reagoi ndaj dënimit me burg që dha sot gjykata për ish-deputetin Ervin Salianji dhe për paketën antishpifje, që pritet të…

VIDEO- “Urgjentisht ndërroni karrigen”, Tom Doshit i thyhet karrikja në seancë plenare, Gramoz Ruçi jep urdhër…

Replikat për paketën “antishpifje” janë shoqëruar me një incident gjatë seancës plenare. Pas debatit të Kryeministrit Edi Rama dhe Rudina Hajdarit, deputetit Tom Doshi i është thyer karrikja. Qendrimi në…