VIDEO – Duket e pabesueshme por në Kinë ndërtohet pallti 10 katësh për 28 orë dhe 45 minuta…

Një tjetër rekord është thyer në Kinë, pasi një kompani arriti të ndërtonte një pallat 10-katësh për 28 orë dhe 45 minuta. Videoja e përshpejtuar në të cilën paraqitet hap…

Udhëtimet nëpër botë si një nomad dhe jeta në Dubai, perandoria e errët e miliarderit të “Telegram”, apo “Zukerbergut të Rusisë”

Pavel Durov pozon i zhveshur nga mesi i lart në pozicionin “lotus” të seancave të jogas nga tarraca e një hoteli në Dubai. Fotoja në profilin e tij në Instagram,…

“Me forcat tona”, prodhohet edhe smartphone i parë “komunist”, Kuba njofton daljen në treg së shpejti…

Një smartphone i prodhuar i gjithi në vendin socialisto- komunist, i pajisur me një sistem operativ kuban, së shpejti pritet të dalë në treg në Kubë. Kompania Industriale për Teknologjinë…

FOTO – Sonda e NASA-s ulet në planetin Mars në kërkim të shenjave të jetës së lashtë…

Sonda më e fundit e NASA-s zbriti të enjten në planetin Mars pas një udhëtimi që filloi korrikun e kaluar. Hyrja e sondës “Perseverance” (Këmbëngulja) në atmosferën marsiane filloi në…

Treni që “fluturon” me 1000 km/orë, prezantohet risia e transportit të udhëtarëve…

Një tren i ri synon ta zërë vendin e parë në botë në transportin hekurudhor, qoftë nga ana e komoditetit, ashtu edhe për shpejtësinë e tij marramendëse, deri në 1000…

“Bota nuk është e përgatitur”, shkencëtari i NASA- s jep lajmin: Jemi duke zbuluar jetë në Mars por…

Teksa ne “tokësorët e vegjël” mësojmë gjithnjë e më shumë për universin dhe mund të jemi në prag të zbulimeve të mëdha për planetin Mars, mund të mos jemi ende…

iPhone 12 do të ketë 4 modele, çmimet fillojnë nga 649 dollarë deri në 1399 dollarë…

Seria e iPhone 12 do të ketë 4 modele, ashtu si asnjëherë më parë në historinë e Apple. Me kaq shumë telefona në tregun teknologjik, pjesëtarët e rinj të familjes…

Përdoruesit duhet t’ju përgjigjen disa pyetjeve…krijohet aplikacioni që parashikon jetëgjatësinë e njeriut…!

Disa ekspertë nga Universiteti i Anglisë Lindore kanë krijuar një aplikacion i cili është i aftë të parashikojë jetëgjatësinë e njeriut si dhe rrezikun e problemeve akute në zemër për…

Microsoft në bisedime për të blerë Tik- Tok, Presidenti Trump jep 45 ditë afat për transsaksionin…

Kompania Microsoft tha të dielën se po vazhdon diskutimet për të blerë aplikacionin e suksesshëm të postimit të videove të shkurtra TikTok që aktualisht zotërohet nga gjigandi kinez ByteDance. Ndërkaq,…

Numri juaj është ekspozuar nëse keni bërë këtë veprim në WhatsApp…

Pothuajse 300,000 numra telefoni janë shfaqur në motorin e kërkimit të Google dhe mund të gjenden duke kërkuar “https://wa.me” WhatsApp thotë se ka adresuar një problem i cili kishte treguar…

A po pëson mutacione virusi, ja çfarë dihet deri tani nga ekspertët…

Ndërsa korona virusi përhapet në të gjithë botën, ekzistojnë shqetësime se do të ndryshojnë në një formë më të transmetueshme, më të rrezikshme, ose të dyja, duke e bërë potencialisht…

RISIA – Facebook krijon Gjykatën e Lartë, do të shqyrtojë ankesat e mbi 2 miliardë përdoruesve të platformës…

Facebook tani ka Gjykatën e Lartë që do shqyrtojë veprimet në rrjetin më të madh në botë. Gjykata do të përbëhet nga 20 anëtarë që së shpejti do të bëhen…