Lista/ Shpallet emri me i bukur ne bote…

Ekziston një emër i vajzave që i tejkalon gjithë të tjerët në listën mbarëbotërore të emrave dhe ndoshta nuk është ai emër që prisni ju. Duket sikur opsionet për emrat…

Video/ Edi Rama uron “miremengjes” me nje video te fototekes “Marubi”

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur Shkodren dhe pikerisht fototeken Marubi per te uruar miremengjes per shqiotaret. “MIRËMËNGJES ? dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë klip prezantues të ekspozitës…

Foto/ Arilena nga dikush eshte ndare…apo eshte vargu i kenges se re…

Këngëtarja Arilena Ara ka bërë një koment interesant në rrjetin Instagram. Ajo ka shkruar në një koment në anglisht “që për mua nuk ekziston më, me vjen keq”. Arilena është…

“Nena e Skenderbeut”, Mustafa Nano i kerkon ndjese publike Moikom Zeqos

Mustafa Nano i ka kërkuar ndjesë publikisht studiuesit Moikom Zeqo. Pas “deklaratës” së Nanos, se nëna e Skënderbeut ka qenë sllave (serbe), Zeqo, botoi një shkrim, ku i kundërvihej kësaj…

Kengetarja e njohur behet nene, e njofton lajmin permes rrjeteve sociale

Kengetarja e njohur Rezarta Smaja eshte bere nene per here te pare. Ajo e ka bere te ditur lajmin ne rrjetin social Facebook, duke shprehur emocionet e saj dhe te…

Ndodh ne gusht/ Thjesht eklips dielli apo fundi i botes…

21 gushti 2017 do të jetë dita e shënuar kur do të ndodhë eklipi që do të mbulojë tërësisht diellin. Ky eklips ndodh për herë të parë që nga viti…

Foto/ Ermal Mamaqi i thote lamtumire dhembeve te vet

Ermal Mamaqi nuk nguron te beje humor edhe me dhembet e tij. Aktori i humorit dhe prezantuesi i njohur, ka postuar nje foto te tijen tek dentisti ku shfaq dhembet…

Foto/ Armina “sherr” me fansat per gjatesine e kembeve te saj te zbuluara…

Fashion bloggerja shqiptare Armina Mevlani, njëherësh e dashura e Shkëlzen Berishës, djalit të vetëm të ish-kryeministrit, Sali Berisha është vënë në qendër të kritikave nga ndjekësit e saj në Instagram.…

Qytetet me “qejflie” te Shqiperise, e cuditeshme por Shkodra nuk eshte e para…

Si një popull mesdhetar, shqiptarët nuk kursejnë për t’u argëtuar edhe pse janë të varfër. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në vitin 2015 kategoria “Arte, argëtim dhe çlodhje” zinte…

Skandali/ Lady Diana ka patur 20 dashnore pas divorcit nga i shoqi

Pas divorcit me princin Charles, princesha Diana pati të paktën 20 të dashur. Deklarata shokuese vjen nga një intervistë me Dai Davis, ish-zyrtar i Policisë Metropolitane të Londrës, që do…

Foto/ “Bomba” shkodrane qe po marros Italine kete fillim gushti

Supermodelja e famshme tashmë e njohur në mbarë botën, Angela Martini ka nisur pushimet në Romë, të Italisë, aty ku dhe ka postuar një fotot mjaft provokuese. Mesa duket Angela,…

Ankandi i rradhe, BMW e veshur me makarona, shitet 100 mije euro

Gjatë një ankandi që është zhvilluar në Francë, një ofertues ka dhënë 100 mijë euro për një BMW që ka mbështjellje të pazakontë. Sipër modelit i3, janë vendosur letra që…