MINUTA E FUNDIT/ Presidenti Meta dekreton Edi Ramen si kryeminister (foto)

Kryeministri Edi Rama është dekretuar sot nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ndonëse sot në fokus ishte betimi i deputetëve të rinj dhe zgjedhja e kreut të ri të Kuvendit, Meta ka përfituar nga fakti që të kompletojë kabinetin qeveritar. Marrin fund keshtu dilemat lidhur me mosdekretimin e Rames si kryeminister nga ana e presidentit Meta. /ShkodraWeb/