MINUTA E FUNDIT/ Deputetet e PD-se braktisin Kuvendin, i bashkohen protestes

Ashtu sic ishte paralajmeruar, menjehere sapo eshte zyrtarizuar ne krye te Kuvendit Gramoz Ruci, deputetet e PD jane larguar nga seanca plenare, duke ju bashkuar protestuesve jashte parlamentit. Ata madje, jane larguar sapo Ruci eshte ngjitur ne foltoren e kreut te Kuvendit per te mbajtur fjalen e rastit. Para protestuesve, ka marre fjalen kreu i PD-se Lulzim Basha, i cili ka perseritur qendrimin e tij dhe te demokrateve kunder zgjedhjes se Rucit ne krye te Kuvendit. /ShkodraWeb/