I vonuari Lulzim Basha nuk nderpret pushimet per te takuar 6 senatore

Shkruan ne Facebook gazetari Çim Peka: ‘6 senatore amerikane, bashke me stafet e tyre po vizitojne Tiranen. Pas takimeve me kreret e shtetit, kane kerkuar nje takim edhe me opoziten. Ne emer te opozites i pret Edi Paloka. Po flasim per as me shume e as me pak, por per 6 senatore republikane me shume peshe ne administraten e re. Dhe kryetari i opozites qe do duhej te vraponte deri ne Washington per ti takur, nuk nderpret rrezimin por i “delegon” Ed Paloken si perfaqesues te opozites. Ky eshte pak te thuash i papjekur, ky eshte i vonuar…’, perfundon statusi i Pekes ne Facebook. /ShkodraWeb/