Gushti, muaji i rrjepjes deri ne kocke ne det e ne mal

Nga Alma Hoti MEMO
Ja ku erdhi dhe i frikshmi Gusht, muaji i rrjepjes deri ne kockë në det e në mal. Çmimet nga dje korrik, sot -gusht 30% me shtrenjtë dhe automatikisht konvertim në euro.
Muaji i çmendurisë vrasëse në trafik, i arrogances, harbutërisë, lacërisë.
Muaji i kafshëris kolektive që nuk njeh kufinj e limite.
A më jep kush, 1 arsye bindëse pse duhet ti çoj dëm ditët e shtrenjta të pushimeve të mia, të mi hajë dreqi leket e bera( 4 muaj pune me mund per 10 dit-pushime (i thençin) vetëm per hir të patriotizmit per këtë vend qe nuk me siguron as kushtet minimale te jeteses e sherbimit. Epo do ja jap që çke me te, leket turkut, grekut, malazezit, maqedonesit për aq kohë sa me trajton si mbretereshe, me ofron kushte, më shërben, respekton e vlereson, më shumë se patriotet e mi” te dashur” Pufff nuk thone kot” Peshku qelbet nga koka”
Ps: Meqenese nuk ka shtet e ligj qe shqetesohet te ndal “mafien e turizmit” duhet te bejme vete ne nje braktisje masive te zonave tona turistike si në mal ashtu dhe ne det te pakten per nje vit qe te shohin mire abuzuesit e garipet se çdo te thote ” te rrine duke numeruar yjet me xhepa shpuar”. /ShkodraWeb/