FOTOLAJM- “Si sulltani i Bruneit, me avion qeveritar në Paris”, PDIU reagon për Ramën: Është vetëm një autokrat në ikje

Shkruhet në faqen zyrtare në Facebook të PDIU- Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet: Kërkohet Ramavirusi!

Në kulmin e Pandemisë, pasi i kërkoi shqiptarëve të linin makinat e të kufizonin lëvizjen, pasi i kërkoi njerëzve të mbylleshin në shtëpi, Ramavirusi merr avionin qeveritar dhuratë e shkon për weekend në Paris.

Ditën kur shqiptarët luftojnë për mbijetesë, ky autokrat i plakur e i lodhur sillet jo si kryeministër i një republike në Kontinentin Europian po si Sulltani i Bruneit, duke shijuar luksin qeveritar në ditën më të zezë të shqiptarëve.

Duhet ti bëjmë me dije që do bëjë mirë të mos ulet më në aeroportin e vendit të tij, që e vodhi dhe e varfëroi, sepse ka tejkaluar çdo normë sjellje normale të një vendi të cilin ai vete e shpalli në gjendje lufte. Sot ai është vetëm një autokrat në ikje ndërsa Shqipëria nuk mund të jetë kurrsesi oborri i varfëruar i këtij ábúzùesi.

Kryeministri Edi Rama duke zbritur nga avioni