DOKUMENTI/ Djali i ish- presidentit heq dorë nga nënshtetësia shqiptare, presidenti Meta miraton dekretin…

Ersilio Bujar Nishani ka lënë shtetësinë e vendlindjes së tij, sipas botimit në Fletoren Zyrtare. Në dekretin e 18 marsit të këtij viti të nënshkruar nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, midis personave që kanë vendosur të heqin dorë nga pasaporta shqiptare është edhe djali i ish-Presidentit Nishani.

Ende nuk dihen motivet që e kanë çuar Ersilio Nishanin të ndërmarrë një vendim të tillë. Ai jeton prej kohësh në Austri ku vazhdon studimet.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

“S’mund të pranohet vetëm për partizanët…”, Godole: Pllaka përkujtimore për shtëpitë e ish-të përndjekurve…

KËSHILLA/ Si ta mposhtim lodhjen pranverore…

Hidrocentrali i Fierzës drejt kolapsit, edhe 15 metër rënie në kuotë dhe del nga puna…

Close