VIDEO/ Vllaznia U-19 mundet ne Moldavi ne debutimin e pare ne Champions League

Vllaznia U-19 eshte mundur ne ndeshjen e pare historike per Champions League. Kuqeblute e drejtuar nga Luan Zmijani jane mundur me rezultatin 3-1 nga ekipi Zimbru i Moldavise. Ndeshja ka nisur e barabarte nga te dy ekipet, teksa goli i pare per vendasit ka ardhur ne minuten e 23-te pas nje flurudhe jashte zone nga Stina qe ka gjetur mbase te papergatitur portierin e Vllaznis Sherri. Me kete rezultate ekipet kane shkuar ne pushimin e ndeshjes. Pjesa e dyte perseri ka nisur e ekulibruar dhe mbase atehere kur mendohej se Vllaznia mund te barazonte, pasi kishte goditur edhe nje traverse, vjen goli i dyte i Zimbru, me autor Dontu ne minuten e 77-te. Vetem tre minuta me pas akardhur edhe goli i 3-te me autor Igurasco. 6 minuta me vone, kuqblute kane fituar te drejten e nje penalltie, e cila eshte kthyer ne gol nga numri 9 i Vllaznise Pusi. Me kete rezultat eshte mbyllur edhe i gjithe takimi ne Moldavi. /ShkodraWeb/

Ndeshja e plote per te gjithe ata qe duan ta ndjekin

https://youtu.be/oIk9kOm7O1Q