VIDEO/ “Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë, unë…”, reagon ambasadori i OSBE pasi u tregoi gishtin e mesit…

Nje dite pasi thirrjes se protestuesve te Unazas se Re, iu pergjigj duke u treguar gishtin, vjen reagimi i pare i ambasadorit te OSBE ne Tirane. Me nje shenim ne faqen e prezences se OSBE ne Tirane, ne rrjetin social Twitter, ambasadori ka lene nje mesazh ndjese.


Jashte nga Shqiperia Borchard!!(VIDEO).Ky alabak,qe guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptareve.Ky qe qepi gojen per votimet puniste te 30 qershorit.Ky qe mbylli gojen per raportin e OSBE -ODIHR per 30 qershorin.Ky qe paturpesisht ndryshoi fjalen brenda nates per drogen qe mbuloi Shqiperine.Ky qe ne 2008 i beri duart flake kur duatrokiste shkaterrimin e kushtetutes dhe zgjedhjeve.Ky nuk eshte OSBE,ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar.Presim tane qe Edi Rama t'ja marre perqafe gishtin qe ngriti Borchard dhe ti kerkoje atij ndjese ,hë jepi Edi ç'pret?

Pubblicato da Petrit Vasili su Lunedì 14 ottobre 2019

Mesazhi

Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje. Unë e respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht” – ambasadori Borchardt”

Video me gjestin e ambasadorit u pasua me reagime te forta, edhe nga politika. Ishte nenkryetari i LSI-se, Petrit vasili qe kerkoi largimi e tij nga vendi yne, duke e cilesuar ate nje akabak qe nuk perfaqeson as OSBE dhe as Evropen.