ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

Video/ Burri qe plagosi me sharre 5 persona eshte akoma ne arrati

Euronews raporton se nje burre me nje sharre ne dore ka sulmuar uke plagosur te pakten 5 persona ne qytetin zvicerian Shafusa, afer kufirit me Gjermanine. Dy nga te plagosurit jane ne gjenrje te rende. Policia ka shperndare nje identikit te agresorit: behet fjale per nje burre rreth 1.90 i gjate, me nje pamje jot e rregullt. Autoritetet perjashtojne qe te behet fjale per nje sulm terrorist, por I dyshuari eshte I rrezikshem. Burri ne arrati eshte ne drejtim te nje mjeti Voolksvagen Caddy te bardhe. Agresioni ka ndodhur ne 10.40 te mengjesit ne qytetin e vjeter Shafusa, tashme I blinduar nga forcat e rendit. Nje helicopter fluturon mbi zone dhe qytetaret jane keshilluar te mos dalin nga shtepite, perfundon Euronews. /ShkodraWeb/

 

Për tu bërë pjesë e grupit "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kerkesa juaj do të shqyrtohet menjëherë. KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal/

Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.