NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

VIDEO – Atalanta “e vogël” mund edhe në “shtëpi” Valencian, në dy ndeshje italianët shënojnë tetë gola

Nëse miqësorja e Shqipërisë me Slloveninë do të zhvillohet në fund të këtij muaji, atëherë mbrojtja kuqezi do të ketë shumë punë për të bërë përballë Josip Iliçiç. Sulmuesi slloven ka qenë i jashtëzakonshëm sot, duke shënuar 4 gola në një natë rekordesh historike për të në Ligën e  Kampioneve ku ndihmoi Atalantën të kalonte në çerekfinale.


Italianët kishin fituar 4-1 në shtëpi përballë Valencias dhe e luanin ndeshjen e kthimit në një stadium të boshatisur. Iliçiç bëri të qartë se ndeshja do të fliste për italianët me penalltinë e transformuar saktësisht që në minutën e dytë të ndeshjes, ndërsa nisi një duel me Gameiron i cili barazoi rezultatin.

Valencia-Atalanta 3-4

21′, 51′ Gameiro, 67′ Torres / 2′ (p), 42′ (p), 71′, 82′ Iliçiç

Valencia: Cilesen, Vass, Diakhabi, Kokelin, Gaja, Soler, Kondogbia, Pareho, Ferran Torres, Gameiro, Rodrigo Moreno. Trajner: A. Celades

Atalanta: Sportielo, Palomino, Kaldara, Gjimshiti, Gosens, Frojler, De Ron, Hateber, Pasaliç, Gomez, Iliçiç. Trajner: Xh. Gasperini