Te shtena me arme ne nje resort, te pakten 1 i vrare dhe 4 te plagosur

Të shtëna arme në një resort në Bodrum, Turqi. Mediat turke raportojnë se një person ka hapur zjarr në një bar, që ndodhej resortin turikstik, duke vrarë një person dhe plagosur 4 të tjerë. Viktima është një 18-vjecar i cili punonte në resort. Ai u transportua menjëherë në spital por nga plagët e shumta që kishte marrë nuk arriti të shpëtonte. Sipas dëshmitarëve ai sapo kishte hyrë në ambientet e resortit kishte pyetur, ku ndodhej klabi “Sess Beach” raporton Hurriyet. Më pas ka filluar të qëllojë me armë dhe u largua. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen dhe për të identifikuar agresorin, i cili është larguar në drejetim të paditur. Nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për sulm terrorist. /BALKANWEB/