Rrahja e mjekut, Spitali Rajonal i Shkodres njofton konference per shtyp

Spitali Rajonal i Shkodres ka njoftuar nje konference per shtyp per mediat. Gazetaret jane ftuar ne oren 10.30 te dites se hene ku sipas gjasave do te dale para gazetareve drejtori i Spitalit Perparim Cela. Sic eshte e kuptueshme, institucioni do te mbeshtese mjekun e dhunuar dhe do ti kerkoje instancave ligjzbatuese te veprojne. Mjeku Besmir Grizhja u dhunua diten e shtune ne pavionin ku punon nga bashkeshorti i nje pacienteje, i identifikuar si Ali Kopliku. Ky i fundit, permes komunikimit elektronik ka dhene per ShkodraWeb versionin e tij per ngjarjen. Reagimi i Spitalit mund te quhet i vonuar, sepse vjen disa dite pas ngjarjes. /ShkodraWeb/