Priste te martonte vajzen, por sot u percoll ne varr i vrare nga i biri

Duhej të ishte një gëzim i madh martesa e vajzës së shtëpisë pas tre javësh, por me sa duket, gjithçka përfundoi në një tragjedi të vërtetë në familjen Metallari. Myftar…

Administratori i Velipojes, Kaci: Kullat e vrojtimit detyrim i subjekteve qeramarres

Administratori i Velipojes, Altin Kaçi, i ka kthyer pergjigje problemit te mungeses se rojeve ne kullat e vrojtimit dhe mbetjeve ne zonen e Velipojes. Kaçi thote se rojet e plazhit…

Foto/ Liqeni i Shkodres ne meshire te fatit, edhe pse eshte sezon turistik

Kur jemi ne mes te sezonit te veres, liqeni i Shkodres vijon te jete i lene ne harrese nga pushteti lokal. Mbeturina te ndryshme ndodhen pergjate gjithe bregut te ketij…

Rrefimi rrenqethes i nenes qe varrosi te gjithe burrat e shtepise

Familjes Berisha nga Kosuriqi i Pejës nuk iu ndanë vrasjet gjatë tri dekadave me radhë. Në vitet e ’90-a Shake Berishës i ishte vrarë bashkëshorti. Para 11 vjetësh asaj i…

Risi/ Sherohet plotesisht njeriu i pare me virusin HIV, eshte vetem 9- vjec

Ka marrë bujë lajmi i 9 vjeçarit nga Afrika Jugore që ishte i infektuar nga virusi HIV, i cili në jetën në vazhdim nuk do të ketë nevojë për mjekim.…

Jane “pasaporta” jone ne NATO, por paqeruajtesit shqiptare kane probleme

Në emisionin e sotëm të “Njerëz në Fokus” në News24 të drejtuar nga gazetarja Ola Bruko, u trajtua tema “Lufta dhe paqja e ushtarëve tanë..”. Një temë kjo kushtuar ushtarëve…

Sensibilizim/ Engini 3- vjecar ka nevoje per ndihmen tone qe te jetoje…

Engini lindi i shëndetshëm dhe i bukur. Vogëlushi gëzonte gjithë përkudesjen e prindërve, por kur ishte 4 muajsh, teksa qëndronte në krahët e nënës, nisi të dridhej e humbi ndjenjat.…

Temperaturat e larta, 10 mije persona kerkojne ndihme mjekesore

Kosova po përballet këto ditë me temperatura të larta, të cilat, sipas Instituti Hidrometeorologjik, kanë arritur në 35 gradë. Ngritja e temperaturave, si pasojë ka rritur edhe numrin e personave që…

Prinderit e 3- vjecares qe vdiq ne spital: Do te hakmerremi ndaj mjekeve…

6-muaj pas vdekjes së 3-vjeçares Iza Dërrasa, në Repartin e Pediatrisë së Spitalit Rajonal të Beratit ku kurohej prej disa ditësh nga virozat, prindërit e vajzës kanë marrë në dorë…

Cudia/ 1 miliarde leke investime ne ujesjelles, por fshati nuk ka uje…

Dhjetra familje të fshatit Troshan në Njësinë Administrative të Blinishtit në Lezhë po vuajnë mungesën e ujit të pijshëm në këto ditë të nxehta vere. Edhe pse kanë kaluar vetëm…

Pronaret e ish- hotel Rozafes ne Shkoder i ankohen kryeministrit: Voltana i dha leje ndertimi ish- deputetit

Mes halleve të njerëzve në Shkodër, kryeministri i vendit u njoh me rastin e një tjetër qytetareje që u ankua për kryebashkiaken Voltana Ademi. Qytetarja u shpreh se gjykata i…