“Nalta të adhuronte…”, shoferi i ndërroi jetë nga Covid- 19, Spiropali: Na trondite, s’kam më as lot…

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, reagon pas lajmit të hidhur se shoferi i saj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Në një mesazh prekës, ministrja shpreh tronditjen…

TË NDIHMOJMË GAZJONIN – Për 12 orë mblidhen mëse 35 mijë dollarë, duhen dhuruar edhe 20 mijë të tjera…

Duhen dhuruar edhe 20 mijë dollarë amerikanë që të shpëtojmë jetën e mësues Gazjon Rusi. 39 vjeçari po lufton për jetën prej kohësh në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Ai…

“Në kujtim të Anton Krosaj…”, komuniteti i shqiptarëve të Miçiganit në SHBA nismë mbështetjeje për familjen…

Vetëm pak ditë më parë u nda nga jeta shumë para kohe, aktori i Teatrit “Migjeni”, Anton Krosaj. Ka qenë një humbje e papritur dhe e rëndë për kolegët, miqtë,…

FANTASTIKE – Në pesë orë arrihet shuma 20 mijë dollarë, bashkë të ndihmojmë mësues Gazjonin…

Shqiptart por jo vetëm po i përgjigjen në mënyrë fantastike thirrjes për të mbledhur fonde për Gazjon Rusin, mësuesin e Medresesë “Haxhi Sheh Shamia” që është infektuar me Covid-19 dhe…

Jeta e mësues Gazjonit është shumë e shtrenjtë, e paçmuar ashtu si jeta e Vilma Nushit dhe e çdo shqiptari tjetër…

Zoti Kryeministër i Shqipërisë, Nuk jam i sigurtë se do ti lexoni këto pak rreshta, por gjithsesi, si qytetar i Shkodrës, me besimin se shkruaj edhe në emër të mijëra…

SENSIBILIZIM – Mësuesi i Medresesë në Shkodër në gjendje të rëndë nga Covid-19, ka nevojë për kurim jashtë…

SENSIBILIZIM Shumë të nderuar miqt dhe dashamirës! Pıkësëpari urojmë me përzemërsi të jeni mirë në këtë periudhë tepër të vështirë që po kalon i gjithë vendi dhe mbarë njerëzimi. Kolegu…

“Ndihmo dajën tënd që endet rrugëve të Korçës pa ngrënë e pa…”, qytetari mesazh Alketa Vejsiut: Mburrej me ty…

E kemi parë shumë herë në programe televizive teksa ndihmon njerëz në nevojë. Veprime që duhen duartrokitur, por prezantuesja e njohur Alketa Vejsiu ka një të afërm të sajin që…

DETAJET – “Do shkoj të marr pensionin”, kështu u tha e moshuara familjarëve e cila nuk gjendet prej dy ditësh

Një e moshuar është zhdukur prej dy ditësh dhe familjarët të shqetësuar pas denoncimit në polici i janë drejtuar dhe mediave. Gruaja e identifikuar si Drita Shkëmbi, 80 vjeçe është…

Ndahet nga jeta shumë para kohe kameramani i njohur, lë pas bashkëshorten dhe pesë fëmijë jetimë…

Lamtumirë miku dhe kolegu ynë Alket Metko! Me dhímbje dhe ndjenjën e miqësisë si bashkëpunëtor i respektuar dhe mik i të shumtëve, ndahemi sot nga Alket Metko. Njeri ndër opératorët…

STATISTIKA – Ikin më shumë kthehen më pak, emigracioni arriti në 2019- ën nivelin më të lartë të dekadës…

Nga Shqipëria, në vitin 2019 janë larguar rreth 44 mijë persona, si emigrantë niveli më i lartë që nga 2014-s, sipas statistikave të publikuara nga INSTAT. Ndërsa janë më të…

REKORDI I TRISHTË – Shqipëria sërish e fundit në Europë, mbetemi vendi më i varfër edhe pas Bosnje- Hercegovinës

Shqipëria vijon të mbetet vendi më i varfër i Europës, me të ardhurat dhe konsumin më të ulët për frymë. Sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat për vitin…

E VEÇANTË – Portieri po zhvillon betejë për jetën, klubi i rinovon kontratën si futbollist…

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovojnë kontratën portierit Migel Van Dame, i cili kohët e fundit ka pasur…