Ana tjetër e Rrikut kombëtar, në krye të aksionit humanitar për të shpëtuar jetën e dy fëmijëve shqiptarë…

Pa më të voglin dyshim është një nga këngëtarët e artistët më të medhenj të Shkodrës e Shqipërisë. Këtë status, falë talentit, përkushtimit, punës e karrierës, Frederik Ndoci e zotëron…

FRYMËZIM – Udhëtojnë mbi dy orë në ditë për tu arsimuar, dy vëllezërit nga Shllaku shembull për bashkëmoshatarët

Emanuel Toma 13 vjeç bashkë me vëllain e tij të vogël Anduel Toma vetëm 10 vjeç, janë të dy nga fshati Palaj në Njësinë Administrative Shllak. Nga mungesa e një…

FOTO – Ekipi i Vllaznisë në taekwondo në mes banorëve të Shtëpisë të të Moshuarve në Shkodër…

Ekipi i Vllaznisë në Taekwondo mori pjesë sot në “Shtëpinë e të moshuarve” Shkodër. U munduam të dhuronim emocione dhe buzëqeshje, dhe në këmbim morëm shumë dashuri që vetëm ato…

FOTO – Pas dy viteve i rrëmbyer nga e ëma, gjendet 9 vjeçari, babai shkodran nga SHBA- ja denoncoi zhdukjen

Merr fund saga e zhdukjes prej dy vitesh, së nënë e bir gjenden Mirela dhe Bledi Zefi. Këtë të premte policia ka ndaluar 35-vjecaren bashkë ne të miturin në banesën…

“5 vjeçe kam qenë unë, 25 vjet më janë dashtë me e kuptu se unë nuk kisha ba gja”, mesazhi i fortë i shkrimtares shkodrane

Nga Entela TABAKU “Gratë përdhunohen, por gratë e kanë fajin vetë se u kruhet.” “Gratë përdhunohen, por gratë e kanë fajin vetë se nuk dinë me eduku djemtë e vet.”…

RAPORTI I INSTAT – Rritet popullsia e moshuar në Shqipëri, ulet grupmosha 0-15 vjeç…

Popullsia e vendit po tkurret nga viti në vit, por brenda totalit grup mosha deri në 15 vjeç po tkurret me shpejtësi, teksa ajo mbi 65 vjeç po rritet me…

TEST PSIKOLOGJIK – Zgjidh një diell dhe zbulo çfarë fshihet në personalitetin tuaj…

Testi i “Italia Feed” ju lejon të gjeni disa karakteristika të fshehura të qenies tuaj, në varësi të diellit që zgjidhni. Nëse keni zgjedhur: Nr.1 Nëse keni zgjedhur diellin numër…

PANDEMIA – Shkodra me rritjen më të madhe, në një vit në Shqipëri u regjistruan 9300 vdekje më shumë…

Pandemia e Covid19 një vit pas fillimit të saj, ka dhënë pasoja fatale në rritjen e vdekshmërisë shtesë në vend. Të dhënat e publikuara sot nga INSTAT bëjnë të ditur…

VIDEO – “Besimi dhe vlerat e tij janë shpresa”, myftiu Sytari mesazh për Fitër Bajram: Le të kthehemi nga dyert e Zotit e të hapim zemrat

Të dashur dhe të shtrenjtë, vëllezër dhe motra besimtarë! Ditën e enjte, më 13 maj 2021, mbarë bota islame feston Fitër Bajramin! Një ditë gëzimi dhe lutjesh për njëri-tjetrin, momente…

FOTO – Emigranti shkodran në Londër Daniel Maka, përsëri pranë familjeve në nevojë në zonën e Shllakut

Sot emigranti shkodran me banim në Londër, Daniel Maka, ka bërë një tjetër gjest human duke ndihmuar me pako ushqime disa familje në nevojë në Shllak. Nuk është hera e…

FOTO – “Pandemia dhe ndikimi i saj në ekonomi”, diskutime dhe dëshmi në Dioçezën e Rrëshenit…

Sot pasdite, në orën 18:00, në oborrin e Katedrales së Rrëshenit u organizua takimi “Pandemia dhe ndikimi i saj në ekonomi”. Me të, nisi triditëshi i aktiviteteve që Dioqeza Rrëshen…

Ana tjetër e kapitenit të Vllaznis, ja thirrja kuptimplote e Erdenis Gurishtës në rrjetet sociale…

Gjesti i madh nga kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta. Mbrojtësi i djathtë shkodran përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë thirrje për të ndihmuar disa familje në nevojë. Gurishta…