LAJM I MIRË – Mbetën të dëmtuara rëndë në aksidentin e Krrabës, nga Spitali i Traumës mësohet se dy shkodranet…

Lajme të mira nga Spitali i Traumës në Tiranë për dy vajzat nga Shkodra, Denisa Dibra dhe Nervida Garunja. Të përfshira në aksidentin në dalje të tunelit të Krrabës ku…

VIDEO – Hapin dyert për fëmijët 57 kopshte e çerdhe në Bashkinë e Shkodrës, “Njomëzat” është risia…

“Njomëzat” është kopshti më i ri që ka hapur dyert në Bashkinë e Shkodrës. Ky kopësht ofron shërbimet e tij për familjet në lagjet numër 5 dhe 3 të qytetit.…

FOTOLAJM – “Dje ta uroj ditëlindjen…sot ja ke coptuar zemrën”, mesazhi prekës i tezes për 19 vjeçaren nga Shkodra…

Një aksident fatal në dalje të tunelit të Krrabës në Elbasan, i mori jetën dy vajzave të reja nga Shkodra mbrëmjen e të dielës. Ndërsa Denisa Dibra dhe Nervida Garunja…

“Më ofendoi me fjalë të rënda…”, nusja nga Bushati i Shkodrës e martuar në Zadrimë tregon sherrin me vjehrrin…

Valentina Pemaj nga Bushati i Shkodrës, e martuar në Zadrimë të Lezhës dhe nënë e katër fëmijëve, ka treguar se si ka nisur sherri, për të cilin vjehrri i saj…

FOTO – Shuhet misionari italian, për 20 vite solli shpresë, gëzim e besim në familjet e komunitetit rom- egjiptian

Ora shënoi 19:00 e datës 13 shtator 2020, kur në Romë pushoi së rrahu zemra e misionarit marianist Luciano Levri, i cili ishte sa italian po aq edhe lezhjan. E…

“Ti je vetë baba, përsëri qan si një fëmijë”, ish-presidenti Nishani humb njeriun e dashur…

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani humb njeriun e shtrenjtë. Përmes një postimi prekës në Facebook ai lajmëron se ka humbur nënën e tij. Nishani thotë se dhimbja për humbjen e…

VIDEO – Apeli i gruas shqiptare: Ish- bashkëshorti e ka marrë prej 4 vitesh, më ndihmoni të rikthej bijën time…

Përpjekjet e pafundme të një nënë shqiptare që lufton prej disa vitesh për rikthimin e të bijës që pretendon se i është marrë nga ish-bashkëshorti, është rikthyer në vëmendje  përmes…

DOKUMENTI – Urdhri i Psikologut letër AMA-s dhe AKEP- it: Portalet duhet të respektojnë privatësinë e qytetarëve…

Drejtuar: Autoriteti Mediave Shqiptare Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare Të nderuar, Ju drejtohem me këtë letër, si autoritetet përgjegjëse për mbikqyrjen e portaleve në vend, mbi një problematikë, që…

FOTO – “Zoti të mori shpejt fizikisht por jo shpirtërisht”, mesazhi prekës i babait që humbi vajzën në plazhin e Velipojës

Babai i vajzës që humbi jetën në plazhin e Velipojës, ka bere nje shenim shumë prekës ne faqen e tij ne facebook. Familja Doda ka hapur dyert e mórtit në…

STATISTIKA – Pandemia nuk frenon përpjekjet e shqiptarëve për të lënë vendin, jemi të parët në rajon…

Pas një rënieje të fortë në prill dhe në muaj, aplikimet për azil të shqiptarëve kanë shënuar tendencë rritëse në qershor, ndonëse me ritme shumë më të ulëta në krahasim…

MARATONË SOLIDARITETI – Duhen edhe 3.500 euro për mësues Fatjonin, bashkëshortja: Na ndihmoni me atë që mundeni…

Prej disa ditësh, si shumë të tjerë, edhe ShkodraWeb Media është bërë platformë e përhapjes sa më shumë të mesazheve të ndihmës për mësuesin 37 vjeçar Fatjon Sulejmani. Ai është…

STATISTIKA – “Tkurret” Qarku i Shkodrës vazhdon, në 20 vjet ka 22% më pak banorë, në 4 vitet e fundit 10 mijë më pak

Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fierit, që deri tani ishte pas kryeqytetit…