VIDEO – Rusisë i mjafton një gol për të marrë tre pikët e para në shtëpi përballë Finlandës…

Rusia merr tri pikët e para në Grupin B, pas fitoren 1-0 ndaj Finlandës, në sfidën e luajtur në shtëpi, pikërisht në Sant Petersburg. Një sukses i pritshëm ky për…

FOTO – Nis puna për rikonstruksionin e rrugës Kamicë- Flakë në Bashkinë e Malësisë së Madhe…

Bashkia e Malësisë së Madhe ka nisur rikonstruksionin e rrugës Kamicë- Flakë. Është një aks shumë i rëndësishëm jo vetëm për banorët e zonës por edhe për të gjithë ata…

VIDEO – Kërcënohet në rrjete sociale deputeti i “opozitës së re”, depoziton kallëzim në polici…

Deputeti i pavaruar i Kuvendit të Shqipërisë, Ligoraq Karamelo i është drejtuar Policisë së Korçës me denoncim pasi thotë se ka marrë kërcënime dhe shantazhe nëpërmjet rrjeteve sociale. Në një…

Vllaznia mëson që sot emrin e kundërshtarit në turin e dytë të Conference League

Pasi mësuan ditën e djeshme kundërshtarët për turin e parë në Ligën e Konferencës, tre skuadrat e Superiores, Vllaznia, Partizani dhe Laçi, ditën e sotme do të njihen me kundërshtarët,…

“Fluturon” edhe një tjetër drejtor në Shkodër, Zyra Vendore e Arsimit ndryshon titullaren…

Rokada e drejtorëve në Shkodër, nuk ka të ndaluar. Pas Kadastrës, Tatimeve dhe Patentave, “fluturon” edhe një tjetër drejtor. Më sakte, drejtore. Bledianë Nika Osja ka liruar karrigen e titullarit…

DOKUMENTI – Bashkia e Shkodrës përsërit kërkesën për Ministrinë e Bujqësisë: Merrni masa për “grerëzën aziatike”, po shkatërron geshtenjat

“Grerëza e zezë” apo “grerëza aziatike”, prej disa vitesh po shkakton dëme të mëdha në kulturën e geshtenjës në Qarkun e Shkodrës. Ndërsa para disa ditëve, ministrja e Bujqësisë dhe…

DOKUMENTI – “Beteja” për Shoqatën e Bashkive të Shqipërisë, Voltana Ademi kerkesë- padi në gjykatë: Të mos njihet Pjerin Ndreu si kryetar

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vazhdon të mos e njohë Pjerin Ndreun si kreun e Shoqatës së Bashkive. Për këtë, ajo i është drejtuar edhe gjykatës. Mësohet se…

LAJM I MIRË – BE heq kufizimet e udhëtimit për shkak të Covid- 19 për 8 vende, mes tyre edhe Shqipëria por…

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore duke përfshirë, Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë…

Pas brazilianit në provë tek Vllaznia edhe ish- sulmuesi i Kukësit me emrin e “bomberit” të njohur…

Bruno de Oliveira Soza është afrimi i radhës te Vllaznia në prag të përgatitjeve për Konferencë Ligën. Mbrojtësi brazilian, është bashkuar ditën e djeshme me skuadrën shkodrane në seancën stërvitore…

Shkodra më me goditura nga pandemia, “rekord” negativ në papunësi, mbyllje biznesesh dhe emigracion…

Kryeqendra e Veriut të vendit, Shkodra duket se ka qenë më e goditura nga kriza e pandemisë së koronavirusit. Teksa në të gjithë vendin, numri i bizneseve vitin e kaluar…

“Shpallja ‘non grata’ ka me vete shumë pikëpyetje”, Federata Pan- Shqiptare “Vatra” në mbështetje të Sali Berishës

Federata Pan – Shqiptare e Amerikës, Vatra, e ka ndjekur me shqetësim të madh shpalljen e dr. Sali Berishës, person “non grata”, nga kreu i Departamentit të Shtetit Amerikan. Kjo…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e merkurë 16 qershor 2021…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…