“Kurrë mos u ngopshi”, Arben Malaj mallkon ish- kolegët socialistë për Marko Bellon: E shpallët “Armik të Partisë”…

Boll me hipokrizinë tuaj ndaj kolegut dhe mikut Marko Bello! Lëreni të prehet i qetë! Është shumë e vërtetë që Marko ishte një deputet diplomat, ministër dhe profesor me vlera…

“Çunat do e lënë ‘mallin’…”, Artan Hoxha e ironizon për trajnimin 24 mijë euro në vit, ja si i përgjigjet Ermali

Moderatori Ermal Mamaqi pas largimit nga ekrani dhe projekteve filmike, kohët e fundit po përflitet se ka nisur një angazhim të ri. Ai ka publikuar së fundmi projektin e radhës,…

OPINION – Vllaznia nuk ka nevojë që thjesht të shitet e të shkojë në duart e dikujt, s’ka rëndësi se kush…

Ditët e fundit nëpër media jemi njohur me një vendim të Këshillit të Bashkisë Shkodër, i cili i hapte rrugë procedurës së privatizimit të KF “Vllaznia”. Një vendim i tillë…

“Objektivi janë Kupat e Europës…”, mbrojtësi kuqeblu Imami: Sivjet është një Vllazni ndryshe…

Mbrojtësi Eni Imami luan për herë të parë këtë sezon me fanellën e Vllaznisë dhe thotë se ndjehet mirë tek skuadra që ka gjetur,e cila është krejt ndryshe nga ajo…

“Kemi nxjerrë mësimet e duhura nga Kukësi”, trajneri i Vllaznisë Plori: Vëmendje maksimale për Bylisin…

Në prag të ndeshjes së rradhës, asaj që Vllaznia do të luajë nesër ndaj Bylisit në “Loro Boriçi”, ka dalë para gazetarëve zëvendëstrajneri Elvis Plori. Ai fillimisht është ndalur tek…

Rriten përsëri shifrat e pandemisë në vend, 801 persona të infektuar në 24 orë dhe 18 viktima në Shqipëri..

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme, për të frenuar përhapjen e COVID19. Ju rikujtojmë…

ANALIZA – Grida Duma nuk ka nevoje për mbrojtje, por pse Frrok Çupi duhet të kërkojë ndjesë publike…

Duke ndjekur debatin e së martës mbrëma në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili në “Top Channel” (them ‘debat’, se në televizionet shqiptare rrallë sheh biseda normale), m’u kujtua personazhi…

Mali i Zi përgatitet të nisë sot rrugën pa “hijen” e Gjukanoviç në qeveri, çfarë parashikohet të ndodhë deri në 2023- in

Më i vogli ndër shtetet pasuese të Jugosllavisë, Mali i Zi, për herë të parë pas 30 vitesh pritet një qeveri, që nuk kontrollohet nga presidenti më afatgjatë në post…

Kiço Londo shkarkohet nga detyra, në krye të Teatrit Eksperimental ngjitet ish- regjisori i “Portokalli”

Është liruar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” Kiço Londo. Në vend të tij është emëruar regjisori Altin Basha, ish- regjisor i emisionit të humorit “Portokalli”.…

VIDEO – Kryebashkiakja Voltana Ademi bashkëbisedim me të rinjtë e shoqërisë civile e forumeve politike

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim të lirë me të rinjtë. Të pranishëm në takimin e organizuar, ishin të rinj përfaqësues të organizatave të…

“Ku ta dija unë se do ish kaq e hidhur kafja jote”, humb betejën me Covid- 19 piktori i njohur, dedikimi i gazetarit rrënqeth…

Ndahet nga jeta piktori Besim Tula, duke humbur betejën me virusin e rrezikshëm, Covid-19. Lajmin e kanë konfirmuar në rrjetet sociale miq dhe të afërm të piktorit. Mësohet se piktori…

Makina ku udhëtonin një çift bashkëshortësh del nga rruga dhe përmbyset në parcelë, dëmtohet gruaja…

Një aksident ka ndodhur në superstradën Lezhë-Milot, pranë fshatit Markatomaj. Raportohet se një automjet tip “Ford” ku udhëtonin një çift bashkëshortësh ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar i përmbysur…