EMRI+VIDEO – 27 vjeçari gjet i pajetë në Shkjezë të Bushatit, pak larg vendit të ngjarjes edhe një makinë e djegur

Një ngjarje e rendë është regjistruar në fshatin Shkjezë të Bashkisë Vau i Dejës. Një person është gjetur i pajetë në rrugë me pl ágë në pjesën e kokës. Sipas…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e sotme për vendin tonë, e diel 9 gusht 2020…

Moti do të jetë kthjellime në bregdet dhe vranësira në zonat malore të pasuara nga reshje shiu lokale. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri…

CHAMPIONS LEAGUE – Nuk ka supriza, Bajern “poker” Çelsit ndërsa Barcelona “tripletë” Napolit…

Ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Champions League, nuk kanë sjellë asnjë surpizë. Pas tregolëshit në ndeshjen e parë në Angli, Bajern i ka shënuar katër të tjerë Çelsit, duke…

Alen Sherri largohet nga Vllaznia, gardiani i portës zgjedh një tjetër ekip verior të drejtuar nga një shkodran

Laçi bën goditjen e madhe në merkato. Portieri Alen Sherri është zyrtarisht pjesë e kurbinasve, me zyrtarizimin që ka ardhur në orët e kësaj mbrëmje. Sherri ka luajtur me Vllazninë…

HOROSKOPI – Çfarë ju kanë parashikuar yjet për shenjën tuaj për ditën e diel, 9 gusht 2020…

Dashi Të dielën mund të ndjeheni shumë të shqetësuar, apo të emocionuar. Duhet pak impulsion në jetë, sepse kjo ju ndihmon të lini zhgënjimet për të arritur qëllimet tuaja. Sidoqoftë,…

FOTO – Festa e Velipojës, një ditë me aktivitete për promovimin e zonës turistike dhe sporteve të ujit…

Festa e Velipojës ka krijuar një atmosferë fantastike ditën e sotme në zonën turistike më të preferuar për shkodranët dhe jo vetëm. Promovimi i burimeve dhe potencialeve të Velipojës, ishte…

FOTO – Gjesti i rrallë i malësorit, gjen çantën e turistit francez dhe e njofton në rrjete sociale, për dy orë…

Një shembull për tu ndjekur por edhe gjest që rrit vlerësimin e turistëve të huaj për Shqipërinë e shqiptarët! Kështu mund të vlerësohet veprimi i një malësori, i quajtur Vasel…

Ministria e Arsimit e Malit të Zi i beson tekstet një mësuesi shkodran, homologia shqiptare i heq Shkodrës…

Prej kohësh tashmë Shkodra nuk ka më një Drejtori Arsimore Rajonale në territorin e saj, por thjesht një Drejtori Vendore në varësi të Lezhës. Nuk është rastësi, por një strategji…

Nuk ka kohë për të humbur, ja kur pritet ti rikthehet stervitjes Vllaznia e futbollit…

Tek Vllaznia ka nisur puna per sezonin e ri dhe ajo qe mbetet tashme eshte vetem zyrtarizimi i trajnerit dhe po ashtu edhe firmosja e kontrateve me lojtaret. Me pas,…

Katër jetë të humbura dhe 124 rate të reja në 24 orë, Ministria e Shendetësisë jep shifrat për Shqipërinë…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon për situatën epidemiologjike të Covid19. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 500 testime për të dyshuar të prekur…

Sërish shifra të larta, në 24 orët e fundit ndërrojnë jetë 12 persona në Kosovë, ndërsa ka edhe 190 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) raportoi të shtunën për 12 pacientë që kanë humbur jetën dhe 190 të infektuar me korona virusi e ri brenda 24 orëve.…

OPINION – Këtë verë turizmi shqiptar gjendet në ditën e tij më të keqe, 100 mijë punonjës rrezikojnë mbijetesën

Në këto ditë të verës, më shumë se gjysma e shqiptarëve e kanë të pamundur të pushojnë me fëmijët e tyre pas disa muajsh shumë të vështirë. Ndonëse përbën 22%…